کد خبر: 3927815
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
اگرچه امسال شیوع کرونا توفیق زیارت را از خیل علاقه‌مندان و عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) سلب کرد اما به همت گروه‌های مردمی خادم زائران، سامانه ارتباط تلفنی با حرم اباعبدالله الحسین(ع) راه‌اندازی شد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، با شیوع بیماری کرونا خیل علاقمندان به حضور و مشارکت در پیاده روی بزرگ اربعین امسال از توفیق زیارت و حضور در این مسیر بازماندند. در پی این اتفاق گروه‌های مردمی خادم زائران اباعبدالله از حرکت باز ننشستند و با فعالیت‌های مختلف خدماتی و فرهنگی در سراسر کشور حال و هوای اربعین حسینی را تداعی کردند.

در همین راستا گروه وصال الحسین(ع) با هماهنگی عتبه امام حسین(ع) سامانه ارتباط  تلفنی 1640 را راه اندازی کردند. 

با راه اندازی این سامانه علاقه‌مندان به زیارت برخط امام حسین(ع) به صورت زنده به حرم امام حسین (ع) وصل می‌شوند و می‌توانند با حرم امام حسین(ع) در ارتباط باشند و در حال و هوای حرم قرار بگیرند.

در حال حاضر روزانه بیش از 60 هزار نفر با این سامانه در ارتباط هستند و هزینه تماس با این سامانه نیز با هزینه تماس‌های داخلی کشور محاسبه می‌شود.

در صورت موافقت شرکت مخابرات ایران و وزارت ارتباطات انتظار می‌رود در آینده نزدیک جهت رفاه حال زائران حرم مطهر سیدالشهدا(ع) تماس با این شماره به طور کامل رایگان و بدون هزینه تماس داخلی محاسبه شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: