کد خبر: 3964472
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶
مهدی قره‌شیخلو بیان کرد:
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه نتایج آزمون مرحله دوم طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآن تا یک ماه آینده اعلام خواهد شد، به تشریح شیوه نمره‌دهی به متقاضیان پرداخت.

نحوه داوری در طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآن

مهدی قره‌شیخلو، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، در مورد آخرین وضعیت طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآن به برگزاری دو مرحله آزمون این طرح اشاره کرد و گفت: تلاش خواهیم کرد نتایج مرحله دوم آزمون این طرح را حداکثر طی مدت یک ماه آینده اعلام کنیم تا افرادی که حد نصاب را کسب کرده‌اند برای مرحله سوم آماده شوند.

وی در مورد طولانی شدن زمان اعلام نتایج افزود: بررسی نتایج این آزمون باید مورد به مورد انجام شود. در این مرحله هر شرکت‌کننده، 15 برگه داوری دارد، ما باید این برگه‌ها را تک به تک و در تمامی آیتم‌ها مورد بررسی قرار دهیم و آن را با نمره مبنا مقایسه کنیم. این کار باید به صورت دستی صورت بگیرد و لذا برای همین، اعلام نتایج مقداری زمان‌بر خواهد بود.

قره‌شیخلو در مورد گروهی که آزمون به عمل آمده را ارزیابی می‌کند، اظهار کرد: در هر رشته‌ای یک تیم پنج نفره از داوران پیشکسوت و کسانی که سال‌ها تجربه داوری دارند، نمرات مبنای هر تلاوت را در رشته تخصصی تعیین کرده‌اند. نمره‌ای که متقاضی کسب می‌کند با نمره مبنا مقایسه می‌شود. این مقایسه از دو وجه انجام می‌شود، وجه اول جمع نمره است، به عنوان مثال داور تجوید به یک تلاوت از 35 نمره 28 داده است، ما نمره متقاضی را با نمره مبنا مقایسه می‌کنیم، اگر اختلاف در همان حد استاندارد که در آیین‌نامه تعریف کرده‌ایم باشد، به وجه دیگر مقایسه که مقایسه جزئی است، می‌پردازیم. در این بخش اشکالات وارد شده به هر آیتم بررسی و با اشکالات وارد شده در نمره مبنا مقایسه می‌شود.

وی بیان کرد: در مجموع و پس از بررسی این دو موضوع مشخص خواهد شد که متقاضی مهارت داوری را دارد یا خیر و به همین خاطر است که اعلام نتایج مقداری زمان‌بر خواهد بود. در حال حاضر هم مشغول برنامه‌ریزی برای برگزاری مرحله سوم بعد از اعلام نتایج مرحله قبل هستیم.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: