کد خبر: 3971763
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵
شورای روابط آمریکایی اسلامی(CAIR) به دلیل موضع دولت بایدن در قبال اسرائیل و سکوت در برابر خشونت‌های این رژیم در نوار غزه مراسم جشن سالانه عید فطر در کاخ سفید را تحریم کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از پولیتیکو، شورای روابط اسلامی آمریکایی در بیانیه‌ای اعلام کرد با توجه به واکنش فوق‌العاده ناامید کننده و عمیقاً آزاردهنده کاخ سفید در برابر خشونت‌های رژیم صهیونیستی، این سازمان به دیگر گروه‌ها برای تحریم مراسم عید فطر در کاخ سفید می‌پیوندد.

نهاد عوض، دبیرکل شورای روابط آمریکایی اسلامی تأکید کرد که ما نمی‌توانیم عید را در کنار دولت بایدن جشن بگیریم زیرا حضور در این مراسم به معنای واقعی کلمه به بمباران مردان، زنان و کودکان بی‌گناه از سوی دولت آپارتایدی اسرائیل کمک و آن را توجیه می‌کند. وی افزود: ما از دولت بایدن می‌خواهیم حامی قربانیان باشند نه مجرمان.  

دبیرکل شورای روابط آمریکایی اسلامی افزود: اگر کاخ سفید با مرگ روز افزون کودکان فلسطینی به شیوه غیراخلاقی کنار بیاید، باید گفت که در معرض آسیب رساندن شدید به روابط خود با مسلمانان آمریکا و دیگر افرادی است که از حقوق مدنی و انسانی دفاع می‌کنند.

بایدن روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد: من و جیل (همسر بایدن) مشتاقانه منتظر جشن گرفتن عید فطر در روز یکشنبه در کاخ سفید هستیم. ما از دیدن جشن‌های این عید در سراسر جهان بسیار خوشحال هستیم اما می‌دانیم که امسال وضعیت سرزمین مقدس (قدس) برای مسلمانان در همه جای جهان از جمله مسلمانان آمریکا ناراحت‌کننده است. وی بدون اشاره به جنایات صهیونیست‌ها گفت دولت من به برقراری تماس با اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها و دیگر طرف‌های منطقه‌ای برای برقراری آرامش پایدار ادامه می‌دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی از دوشنبه گذشته حملات وحشیانه‌ای را به نوار غزه آغاز کرده که تاکنون صدها غیرنظامی که اکثر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، به شهادت رسانده‌ است.

نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین در غزه نیز به تلافی جنایات رژیم صهیونیستی و در پاسخ به این رژیم، صدها موشک به سرزمین‌های اشغالی شلیک کرده‌اند.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: