کد خبر: 3994271
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
حجت‌الاسلام محمدی بیان کرد:
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به اینکه کارگروهی برای تدوین آیین‌نامه انتخاب خادمان قرآن و نیز تصویب آن در شورای توسعه فرهنگ قرآنی تشکیل شده است، گفت: تلاش خواهد شد که اعمال سلیقه در انتخاب خادمان به کمترین حد برسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، با اشاره به وضعیت به وجود آمده در مورد همایش خادمان قرآن و حاشیه‌های آن و نیز بررسی آن در آخرین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه،‌ گفت: مقرر شد که کارگروهی تشکیل شود تا در مورد نگارش یک سند عالی به جمع‌بندی برسند.

وی افزود: در این سند تلاش ‌می‌شود که شاخص‌های انتخاب خادمان قرآن به گونه‌ای مورد توجه قرار گیرد که اعمال سلیقه به کمترین سطح برسد. البته در بحث انتخاب خادمان یا هر انتخاب دیگری همیشه عده‌ای که انتخاب نمی‌شوند، معترض هستند و اعتراض خود را نیز به نحوی نشان می‌دهند.

محمدی درباره اینکه آیا یک محصول می‌تواند به عنوان خادم قرآن معرفی شود؟ تصریح کرد: معرفی خادم قرآن به منظور شناساندن افراد است و شاید انتخاب یک محصول به عنوان خادم جایگاهی نداشته باشد.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به اینکه می‌توان فعالان قرآنی غیر ایرانی را به عنوان خادم قرآن انتخاب کرد، گفت: قبلا بخش بین‌الملل در همایش، وجود داشت و باید مجدداً آغاز به کار کند و کارگروهی که برای تدوین سند تشکیل شده است، می‌تواند این مورد را هم بررسی‌ کند. همچنین کارگروه می‌تواند موارد دیگری را همچون سن خادم قرآن و میزان فعالیتی که باید داشته باشد، مد نظر قرار دهد.

محمدی با اشاره به اینکه ‌کارگروه بررسی این سند، پذیرای پیشنهادهای ایکنا در مورد آیین‌نامه انتخاب خادمان قرآن خواهد بود، گفت: امیدوارم با وجود تجربه‌ امسال، آیین‌نامه مناسبی تدوین شود تا دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم.

وی در مورد حضور رسانه‌ها در جلسات انتخاب و معرفی خادمان قرآن اظهار کرد: توصیه من این است که رسانه‌ها در جلسات حضور یابند و مدیران انجمن نیز از این موضوع استقبال کنند. البته شاید در برخی جلسات اختلاف سلیقه‌ وجود داشته باشد و انعکاس محتوای آن پسندیده نباشد، اما ایکنا به عنوان محور این موضوع در جریان قرار گیرد.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: