کد خبر: 3997645
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان خبر داد:
حجت‌الاسلام مرتضی مطهری‌پور گفت: پویش عمود ۱۴۵۲ با هدف سمت و سو دادن به تولیدات پژوهشی، ادبی و هنری اربعین و هم‌افزایی با مخاطبان به خصوص قشر دانشگاهی کشور برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام مرتضی مطهری‌پور، رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از برگزاری پویش «عمود ۱۴۵۲» ویژه اربعین حسینی خبر داد و گفت: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در موضوع اربعین حسینی و اشتیاق علاقمندان برای این سفر و محرومیت آنها به دلیل شرایط موجود کرونایی، بر آن شدیم این پویش را در آستانه اربعین حسینی و با هدف سمت‌ و سو دادن به تولیدات پژوهشی،ادبی و هنری اربعین و هم‌افزایی با مخاطبان مشتاق به خصوص قشر دانشگاهی کشور برگزار نماییم.
 
حجت الاسلام مطهری‌پور با اشاره به بخش‌های مختلف این پویش اظهار کرد: این پویش در ۵ بخش کتابخوانی، ادبی، مقاله نویسی، ایده های اربعینی و رسانه، که هرکدام تعدادی زیر بخش‌ دارند با موضوعات خاطره اربعین، نگاه نو به اربعین، نقش دانشگاه در تبیین فرهنگ اربعین و چالش‌های فرهنگی اربعین برگزار خواهد شد.
 
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: جوایز این پویش ده هدیه نقدی پنج میلیون ریالی و هدایای فرهنگی بوده و مهلت ارسال آثار تا پایان ماه صفر و نحوه ارسال از طریق سامانه پویش به نشانیpouyesh.labbayk.ir است.
 
وی افزود: از دیگر بخش‌های این پویش قرائت سوره یاسین و ختم صلوات و هدیه آن به روح مطهر سیدالشهدا(ع) و دیگر شهدای کربلاست. علاقه‌مندان می‌توانند برای همراهی در این بخش، در سامانه پویش گزینه مربوط را انتخاب و در این حرکت معنوی مشارکت داشته باشند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: