کد خبر: 4004809
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۲
عبدالله بن زاید روز گذشته گفت که قصد دارد به زودی از تل‌آویو دیدن کند و افزود که امارات از روابط رو به رشد خود با اسرائیل راضی است.

به گزارش ایکنا به نقل از الانباء، وی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا و یائیر لاپید، همتای اسرائیلی‌اش، تصریح کرد که در صورت عدم گفت‌وگوی اسرائیل و فلسطینی‌ها نمی‌توان از صلح در منطقه سخن گفت.

وی افزود: فلسطینی‌ها مهم‌ترین عنصر برای دستیابی به صلح در منطقه هستند.

بن زاید تأکید کرد که آغاز دیدارهای فلسطینی و اسرائیلی گامی خوب برای دستیابی به صلح است.

بن زاید با بیان اینکه ایالات‌ متحده در تغییر گفتمان در منطقه جدی است، افزود: توافقنامه‌های صلح با اسرائیل بر صلح در منطقه تأثیر مثبت خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه شبه‌نظامیان حوثی نمی‌خواهند درگیری را پایان دهند، تأکید کرد: ما نمی‌خواهیم تجربه جنوب لبنان در یمن تکرار شود.

وی در حالی این ادعا را مطرح می‌کند که کشور متبوعش به همراه عربستان سعودی به یمن حمله کرده و چندین سال است که به بهانه حمایت از دولت منصور هادی، مردم بی‌گناه این کشور را به خاک و خون کشیده‌اند، حال آنکه امارات در جنوب یمن با حمایت از نیروهای مزدور به مخالفت با دولت منصور هادی برخاسته است.

چندی است مردم ساکن این مناطق در اعتراض به وضعیت نامناسب اقتصادی و فساد، اقدام به برپایی تظاهرات و تجمعات مختلف کرده‌اند که از سوی شبه‌نظامیان مورد حمایت امارات سرکوب شده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: