کد خبر: 4004857
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
یادداشت/
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین مدرسی، پژوهشگر حوزه علمیه در یادداشتی به بهانه انتشار کلیپی از صدام در فضای مجازی، این واقعه را به داستان فرعون تشبیه کرده و آن را درس عبرتی برای همگان دانست.

از فرعون بنی‌اسرائیل تا فرعون بغدادبه گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین مدرسی، پژوهشگر حوزه علمیه در یادداشتی که به بهانه انتشار کلیپی از صدام در فضای مجازی نوشته و در اختیار ایکنا قرار داده، این واقعه را به داستان فرعون تشبیه کرده است و آن را درس عبرتی برای همگان می‌داند.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

جنازه صدام را بعد از ۱۱ سال از قبر درآوردند تا دوباره آن را در زادگاهش دفن کنند و ظاهرا مدعی هستند که جنازه هنوز تقریبا سالم است؛ این کلیپ در عراق غوغایی به پا کرده و مردم خرافاتی و نادان گریه‌کنان به جنازه صدام بوسه می‌زنند و یقینا مقبره جدید صدام تبدیل به بارگاه و امامزاده‌ای پر رونق خواهد شد. معلوم نیست استعمار چه نقشه شوم دیگری برای منطقه در دست اجرا دارد؛ آمریکا ماه آینده خروج نیروهایش را از عراق شروع می‌کند و در اولین گام به دنبال هرج و مرج در منطقه است و عاقبت کار عراق دقیقا مثل افغانستان خواهد شد. بازگشت بعث به عراق مثل طالبان به افغانستان؟

این جریان اگر راست باشد، انسان رابه یاد آیه شریفه قرآن درباره فرعون می‌اندازد فرعونی که در ته دریا غرق شد و معلوم نیست که چه مدت طول کشید تا دریا او را به ساحل انداخت و به خواست خدا سالم به ساحل افتاد و باز هم معلوم نیست چه مدت بعد  مومیائیش کردند ولی خواست خدا این بود که سالم به دست پسینیان بیفتد تا آن مظهر طغیان نشانه‌ای برای مردمان باشد و مصداق «فَالْيَوْمَ نُنَجِّيكَ بِبَدَنِكَ لِتَكُونَ لِمَنْ خَلْفَكَ آيَةً» در قرن 19 میلادی بالاخره کشف و شناخته شود.

صدام هم اگر کسی سرگذشت عمر و دوران قدرتش را بخواند می‌فهمد که فرعون ثانی بوده و بی مورد نیست که همان جریان درباره‌اش پیاده شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: