کد خبر: 4004858
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸
گروه سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در پاسخ به پیام شب گذشته دبیرکل این جنبش که بر دفاع از اسرای فلسطینی حتی به قیمت جنگ با دشمن صهیونیستی تاکید کرده بود، از آماده باش کامل رزمندگان جهاد خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از فلسطین الیوم، گروه سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه‌ای به ندای دبیرکل این جنبش برای دفاع از اسرای اعتصاب کننده غذا در زندان‌های رژیم صهیونیستی پاسخ داد.

این گروه در ابتدای بیانیه خود به آیه 41 سوره توبه اشاره کرد که در آن خداوند متعال می‌فرماید: «ٱنفِرُواْ خِفَافًا وَثِقَالًا وَجَٰهِدُواْ بِأَمْوَٰلِكُمْ وَأَنفُسِكُمْ فِى سَبِيلِ ٱللَّهِ ۚ ذَٰلِكُمْ خَيْرٌ لَّكُمْ إِن كُنتُمْ تَعْلَمُونَ»(سبكبار و گران بار [براى جهاد] بيرون رويد و با مال‌ها و جان‌هاى خويش در راه خدا جهاد كنيد، كه اين براى شما بهتر است، اگر مى دانستيد).

در ادامه بیانیه آمده است: ما در سرایا القدس سخنان برادر زیاد النخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین که خدا حافظ و نگهدارش باشد، دریافت کردیم که  نسبت به آنچه که بر سر اسرای قهرمان ما در داخل زندان‌های دشمن صهیونیستی آمده، حس مسئولیت بزرگی دارند.

سرایا القدس افزود: بر همین اساس ما در بین صفوف رزمندگان خود برای دفاع از اسرای در بند دشمن بسیح عمومی، اعلام و تاکید می‌کنیم که در اوج آمادگی منتظر اشاره رهبرمان هستیم تا وارد عمل شویم.

از عصر سه‌شنبه گذشته 150 اسیر جنبش جهاد اسلامی فلسطین در زندان های رژیم اشغالگر با هدف توقف اقدامات غیرقانونی و مجازات‌های سازمان زندان‌های صهیونیستی علیه آنها شروع به اعتصاب غذا کرده‌اند.

به گفته کمیته رسیدگی به امور اسرای فلسطینی، به دنبال عملیات شهریورماه شش اسیر فلسطینی (از جمله چند اسیر جهاد اسلامی) در فرار از زندان فوق امنیتی جلبوع رژیم صهیونیستی که با وجود بازداشت مجدد این اسرا، شوک بزرگی برای نهاد امنیتی این رژیم بود، نظامیان صهیونیست، اسرای جهاد اسلامی را در سلول‌های انفرادی نگه داشته‌اند و آنان شکنجه می‌کنند و همین مسئله موجب اعتراض اسرا شده و برای توقف این امر، دست به اعتصاب غذا زدند.

زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی هم شب گذشته تاکید کرد: ما فرزندان خود را در زندان‌های صهیونیستی رها نمی‌کنیم تا قربانی دست دشمن شوند و حتی اگر این کار مستلزم ورود به جنگ باشد از آنها دفاع خواهیم کرد.

«طارق عزالدین» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در کرانه باختری نیز شب گذشته با صدور بیانیه‌ای از همه فلسطینی‌های داخل یا خارج از فلسطین در هر نقطه از دنیا خواست با برپایی راهپیمایی یا هر طریق دیگر به دفاع از اسرای فلسطینی اعتصاب کننده از غذا بشتابند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: