کد خبر: 4013204
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۴
حمید مجیدی‌مهر بیان کرد:‌

معاون مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به پایان مرحله نیمه نهایی مسابقات سراسری قرآن کریم،‌ گفت: در مجموع، برگزاری مرحله نیمه‌نهایی مسابقات سراسری قرآن و نیز داوری مرحله انتخابی مسابقات دانش‌آموزی و روشندلان، بیش از 1200 فایل تصویری مورد داوری قرار گرفته است.

حمید مجیدی‌مهر معاون مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه

به گزارش ایکنا، مرحله نیمه‌نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ظهر روز گذشته 22 آبان‌ماه پایان یافت تا از این پس، شرکت‌کنندگان در این مرحله از مسابقات منتظر زمان اعلام نتایج و معرفی فینالیست‌های این دوره از مسابقات باشند.

مرحله نیمه‌نهایی مسابقات سراسری قرآن کریم که امسال برای اولین بار در دوران کرونایی، به مسابقات سراسری قرآن اضافه شده بود، از روز ۱۶ آبان‌ماه به صورت غیرحضوری در ساختمان شهید سلیمانی سازمان اوقاف و امور خیریه آغاز شد.

حمید مجیدی‌مهر،‌ معاون مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقات و امور خیریه در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا در مورد این مرحله از مسابقات گفت: مرحله نیمه نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته‌های قرائت تحقیق، ‌قرائت ترتیل، حفظ کل قرآن کریم، حفظ 20 جزء و اذان در دو گروه بانوان و آقایان بعدازظهر روز گذشته به پایان رسید.

وی با اشاره به داوری مرحله انتخابی معرفی نمایندگان کشورمان در مسابقات بین‌المللی قرآن روشندلان،‌ گفت: با توجه به اینکه امسال همزمان با مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران، شاهد برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن روشندلان نیز هستیم، برای معرفی نماینده ایران در این مسابقات باید رقابت انتخابی بین برگزیدگان سازمان بهزیستی برگزار می‌شد.

مجیدی‌مهر بیان کرد: شرکت‌کنندگان در این رقابت انتخابی که 32 نفر بوده‌اند، پیش از این با حضور در ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان خود،‌ با حضور هادی حفظ و ناظر نسبت به ضبط اجرای خود اقدام کرد‌ه‌اند. این اجراها در رشته حفظ کل قرآن در دو گروه صورت گرفته و بعدازظهر امروز 23 آبان‌ماه به پایان رسیده است،‌ نتایج این مرحله نیز در زمان اعلام نتایج مرحله نیمه‌نهایی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

معاون مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین به داوری مرحله انتخابی معرفی نمایندگان کشورمان در مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزی اشاره و اظهار کرد:‌ برای معرفی نمایندگان نهایی کشورمان در این مسابقات نیاز به برگزاری یک رقابت انتخابی بود.

وی افزود: با توجه به توسعه امکانات سامانه شاد، دانش‌آموزان حاضر در این مرحله، ماه گذشته در ادارات کل آموزش و پرورش استان خود حضور یافته و نسبت به ضبط تلاوت‌ها اقدام کرده‌اند. در ادامه این تلاوت‌ها در سامانه شاد بارگذاری شده و طبق مقررات در نظر گرفته شده، داوران در آن گروه‌ها اضافه شده و همزمان با مرحله نیمه نهایی مسابقات سراسری قرآن داوری شده‌اند. در نهایت نیز نفرات برگزیده برای اعزام به مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران مشخص خواهد شد.

معاون مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه با اشاره به داوری بیش از 1200 فایل تصویری در بازه زمانی هشتم تا 23 آبان‌ماه، گفت: بر همین اساس در مرحله نیمه نهایی مسابقات سراسری قرآن و مسابقات انتخابی دانش‌آموزی و روشندلان ۱۲۲۲ فایل تصویری در معرض داوری داوران جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

مجیدی‌مهر بیان کرد: این فایل‌های تصویری در قالب مسابقات دعاخوانی، مدیحه‌سرایی(آقایان)،‌ اذان(آقایان)، ترتیل، قرائت، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء،‌ انتخابی بهزیستی و انتخابی دانش‌آموزی و در دو گروه بانوان و آقایان بوده است.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: