کد خبر: 4017799
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹
حجت‌الاسلام ادیانی در همایش تجلیل از حافظان قرآن کریم:
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در همایش تجلیل از حافظان قرآن کریم استان البرز گفت: لازمه رسیدن به پلیس در تراز انقلاب اسلامی، مأنوس شدن بدنه نیروی انتظامی با قرآن کریم است.

به گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا ادیانی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در همایش تجلیل از حافظان قرآن کریم پلیس استان البرز با تبریک هفته بسیج و سالروز صدور پیام تاریخی امام خمینی‌(ره) برای تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی انقلاب، بیان کرد: بزرگ‌ترین فخر مجموعه بسیج این است که بنیانگذار انقلاب مقدس اسلامی فرمود که افتخار من این است که خود یک بسیجی هستم.

وی ضمن تقدیر از اهتمام مسئولان انتظامی استان البرز برای ترویج فرهنگ قرآنی در بین خانواده بزرگ پلیس البرز، افزود: ما باید زمینه را به گونه‌ای فراهم کنیم تا فرهنگ قرآنی در زندگی ماموران و خانواده پلیس ساری و جاری شود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با اشاره به اهمیت و نقش قرآن در زندگی فردی، اجتماعی و شغلی پلیس، اظهار کرد: قرآن نتیجه تلاش و مجاهدت ۲۳ ساله پیامبر اعظم‌(ص) برای ترویج اسلام در جهان است.

این مقام مسئول با بیان اینکه حفظ جامعه اسلامی به حفظ مفاهیم و فرهنگ قرآنی وابسته است، تصریح کرد: امام خمینی‌(ره) دلیل درد‌های کل جوامع اسلامی را عدم توسل به قرآن می‌دانست و در وصیت‌نامه سیاسی و الهی خود بار‌ها به نتیجه جدایی جامعه از قرآن اشاره کرده است.

حجت‌الاسلام ادیانی اظهار کرد: جوامع اسلامی زمانی هویت خود را از دست دادند که از دامن قرآن جدا شده و از عمل به فرامین آن امتناع کردند.

وی با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب که فرمودند «انقلاب اسلامی درخشنده‌ترین پدیده بعد از نهضت پیامبر اسلام است»، گفت: شکل گرفتن انقلاب اسلامی نیز در سایه توجه به قرآن تحقق یافت.

حجت‌الاسلام ادیانی با اشاره به این که رمز سعادت جوامع بشری بازگشت به سمت تعالیم قرآنی است، بیان کرد: سایر جوامع مسلمان نیز باید با الگوگیری از انقلاب اسلامی ایران، از بردگی برای استعمارگران دنیا دست کشیده و به دامن قرآن بازگردند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا ادامه داد: نیروی انتظامی مطلوب و در تراز انقلاب اسلامی نیرویی است که متناسب با جامعه قرآنی شکل بگیرد و ما باید برای رسیدن به آن نقطه همه تلاش خود را به کار بگیریم.

حجت‌الاسلام ادیانی تصریح کرد: نیروی انتظامی برای رسیدن به تراز انقلاب اسلامی نیازمند یک حرکت شتابان برای انس دائمی کارکنان با قرآن کریم است.

وی با بیان اینکه قرآن به انسان صیانت و نورانیت بخشیده و او را از کژی و آسیب در امان نگه می‌دارد، گفت: هنر قرآن انسان‌سازی و حرکت دادن او برای تمدن‌سازی است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در پایان با بیان اینکه نسخه اسلام برای انس خانواده پلیس با قرآن خواندن روزانه حداقل ۵۰ آیه قرآن کریم است، بیان کرد: زیرساخت اصلی نیروی انتظامی در تراز انقلاب اسلامی معنویت و حرکت در محور قرآن است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: