کد خبر: 4018713
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۴

دادگاه فدرال عراق رسیدگی به شکایت هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح، مبنی بر لغو نتایج انتخابات را به ۱۳ دسامبر موکول کرد با این حال تحصن هواداران احزاب معترض به نتایج انتخابات پارلمانی در مجاورت منطقه سبز (مرکز بغداد) ادامه دارد.

به گزارش ایکنا به نقل از الجزیره، سخنگوی ائتلاف الفتح، احمد الاسدی در بیانیه‌ای گفت که «دادگاه عالی فدرال امروز چندین شکایت در مورد نتایج و قانون انتخابات را بررسی کرد» و خاطرنشان کرد که شکایت‌هایی که مدعی تقلب در نتایج انتخاباتند، بر اساس گزارش شرکت بررسی‌کننده آلمانی مطرح شده است.

محمد الغبان یکی از اعضای ائتلاف الفتح نیز به نوبه خود گفت که دادگاه فدرال از کارشناسان برای پیگیری جزئیات گزارش این شرکت آلمانی در مورد بررسی روند برگزاری انتخابات استفاده خواهد کرد.

العامری دیروز شنبه تایید کرد که ائتلاف وی همچنان به اعتراض به انتخابات در دادگاه فدرال ادامه می‌دهد و کمیسیون انتخابات را به عدم رعایت رویه‌های خود و ارتکاب مجموعه‌ای از تخلفات متهم کرد.

اظهارات العامری چند روز پس از دیدار وی با مقتدی صدر، رهبر جریان صدر بیان می‌شود، دیداری که منجر به توافق برای ادامه بحث و مناظره در چارچوب کمیته‌های داخلی بیت شیعی صورت گرفت، اما العامری با این وجود باز هم نتایج انتخابات را زیر سؤال برد.

تاکنون هیچ اظهارنظری از سوی جریان صدر که در انتخابات زودهنگام پارلمانی بیشترین آراء را کسب کرد، دربارۀ شکایت ائتلاف الفتح و اصرار بر ابطال نتایج صورت نگرفته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: