کد خبر: 4023255
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
دبیرخانه طرح اُسوه در پی کسب رتبه اول امیرحسین رحمتی در چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته قرائت تحقیق پیام تبریکی صادر کرد.

به گزارش ایکنا، دبیرخانه طرح اُسوه در پی کسب رتبه اول امیرحسین رحمتی از گلستان در چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه پیام تبریکی صادر کرد که به شرح زیر است.
 
«بسم الله الرحمن الرحیم

اَلحَمدُ لِلَّه الَّذی هَدانا لِهٰذا وَما کُنّا لِنَهتَدِیَ لَولا أَن هَدانَا اللَّه

خداوند متعال را سپاس می‌گوییم برای نعمت بی‌بدیل قرآن و اهل بیت علیهم السلام.

خداوند متعال را سپاس می‌گوییم برای توفیق خدمت به ساحت نورانی قرآن عظیم و عترت عزیز.

الحمدلله علی کل نعمه.

بحمدالله والمنه، پس از گذشت هفت سال از فعالیت طرح اُسوه که رسالت تربیتی و آموزشی خود را در زمینه قرائت و حفظ قرآن از سال ١٣٩٣ با سرمایه‌گذاری روی نوجوانان مستعد از سراسر کشور آغاز کرد، به تدریج شاهد ظاهر شدن ثمرات و برکات این شجره طیبه هستیم.

اگرچه طرح اُسوه درصدد ارزش‌گذاری برای مسابقات به‌عنوان غایت و قله توفیقات یک قاری و حافظ قرآن نبوده و نیست، لکن برنامه‌های آموزشی و تربیتی آن به‌گونه‌ای طراحی شده که در این سال‌ها، در یک روال طبیعی شاهد موفقیت‌های مکرر قاریان و حافظان اُسوه در رقابت‌های ملی و بین‌المللی بوده‌ایم؛ انتخاب امیرعلی یادگاری و محمدرضا جعفرپور به ترتیب در رشته‌های قرائت و حفظ کل قرآن به‌عنوان نمایندگان کشورمان در هفتمین دوره مسابقات بین المللی دانش‌آموزان که مربوط به هفته‌های اخیر است از این جمله‌اند.

و اما در سوم دی‌ماه یک اتفاق شیرین دیگر رقم خورد و یکی از عزیزان ما بر سکوی اول مسابقات سراسری جمهوری اسلامی ایران ایستاد.
پیام تبریک دبیرخانه طرح اُسوه در پی کسب مقام امیرحسین رحمتی

امیرحسین رحمتی عزیز یکی از جوان‌ترین قاریان در تاریخ این مسابقات است که در بیست سالگی توانست حائز رتبه اول این رقابت مهم ملی شود و ان‌شاءالله متعاقباً به‌عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در مسابقات بین المللی تهران حضور خواهد یافت.

دبیرخانه طرح آموزشی-تربیتی اُسوه با تبریک این موفقیت به آقای امیرحسین رحمتی و خانواده محترم ایشان، اساتید زحمتکش وی در طرح اُسوه، جامعه فرهنگی قرآنی عصر و شورای عالی قرآن به‌عنوان مؤسس و پشتیبان این حرکت مبارک و در یک کلام خانواده بزرگ طرح اُسوه، دوام توفیق این جوان متواضع قرآنی و سرافرازی همه عزیزان را از صاحب قرآن مسألت می‌نماید.

در پایان، اگرچه مرسوم نیست در پیام تبریک، به موضوع دیگری پرداخت، اما گریزی نیست از بیان این خبر تلخ که طرح اُسوه علی‌رغم اثبات خود به‌عنوان یک اقدام مؤثر در جریان تخصصی و حرفه‌ای قرائت و حفظ قرآن در کشور و اذعان و تأیید مسئولین ذی‌ربط نسبت به این کارآمدی، متأسفانه مدتی است که به علت عدم تخصیص بودجه و اعتبار مورد نیاز، در آستانه تعطیلی قرار گرفته است!

امید می‌رود با آینده‌نگری صاحبان اعتبار، فکری عاجل برای این طرح و طرح‌های مشابه بشود؛ و آخر دعوانا ان الحمدلله رب العالمین

دبیرخانه طرح آموزشی - تربیتی اُسوه

سوم دی‌ماه 1400»
مرحله فینال چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه طی 29 آذر تا سوم دی ماه به صورت حضوری در تهران برگزار شد و نتایج آن در دو بخش آقایان و بانوان اعلام شد.(برای مشاهده نتایج اینجا کلیک شود.)
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: