کد خبر: 4028363
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸

اعضای کمیته برگزاری همایش بین‌المللی غدیر، با حضور در سازمان مرکزی جامعةالمصطفی(ص) و دیدار با رئیس و معاونان آن، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

امضای تفاهم‌نامه میان کمیته برگزاری همایش بین‌المللی غدیر با المصطفی

به گزارش خبرنگار ایکنا، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی، دبیرکنگره بین‌المللی غدیر ظهر امروز پنجشنبه ۲۳ دی‌ماه در دیدار با رئیس و معاونین جامعةالمصطفی العالمیه، تفاهم‌نامه همکاری امضا و اظهار کرد: نگاه کلان این کنگره بین‌المللی در واقع شناسایی راهکار‌های گسترش فرهنگ غدیر و ترویج نهج‌البلاغه است که هم‌اکنون در مرحله فراخوان هستیم.

وی آشنایی با فرهنگ غدیر به عنوان الگوی حکومتی، آشنایی با نهج‌البلاغه، گشودن افق‌ها و رویکرد‌های جدید از منظر غدیر، تأمین نیاز‌های ضروری جوامع انسانی از طریق گسترش فرهنگ غدیر و ترویج نهج‌البلاغه را از اهداف این کنگره دانست.

دبیر نخستین کنگره بین‌المللی راهکار‌های گسترش فرهنگ غدیر و ترویج نهج‌البلاغه در جهان، مقابله علمی با بحران‌های مختلف اجتماعی حاکم بر جوامع انسانی از منظر نهج‌البلاغه، ترویج نهج‌البلاغه خوانی، تبیین مبانی معرفتی فرهنگ غدیر در قرآن مجید، آشنایی با فرهنگ غدیر از نگاه متفکران و اندیشمندان غیرمسلمان، فهم غدیر از منظر حضرت علی(ع) در جامعه را از دیگر اهداف این کنگره برشمرد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه این کنگره بین‌المللی به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی برگزار می‌شود، تصریح کرد: این کنگره از سوی دفتر نمایندگی ولی فقیه، شورای سیاست‌گذاری، سازمان اکو، بنیاد بین‌المللی غدیر و سایر نهاد‌های فرهنگی برگزار و پوستر فراخوان مقاله این کنگره نیز به زبان‌های مختلف دنیا منتشر شده و در اختیار محقق و پژوهشگران قرار خواهد گرفت.

وی تأکید کرد: نهج‌البلاغه، کلید حل مشکلات عصر حاضر به شمار می‌رود و بسیاری از نیاز‌های ضروری جوامع انسانی از طریق گسترش فرهنگ غدیر و ترویج نهج‌البلاغه قابل حل است. کتاب شریف نهج‌البلاغه همچنان ناشناخته مانده و این در حالی است که فراتر از کلام بشر به شمار می‌رود.

امضای تفاهم‌نامه میان کمیته برگزاری همایش بین‌المللی غدیر با المصطفی

استاد حوزه علمیه، با بیان اینکه ارسال آثار به این کنگره آغاز شده است و علاقه‌مندان تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ برای ارسال آثار مهلت دارند، گفت: در این آثار باید اصول مقاله‌نویسی رعایت شده و اثر ارسالی در جای دیگری استفاده نشده باشد؛ همچنین آثار حداکثر در ۲۰ صفحه A۴ تایپ شده و کاربردی باشد.

وی با بیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.co_ghadir ۱۴۰۱ mazandaran.ir مراجعه کنند، افزود: مقالات برتر به چاپ می‌رسد؛ همچنین پیگیر دریافت امتیاز isc برای این کنگره هستیم.

حجت‌الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه دهه غدیر، سال ۱۴۰۱ را به عنوان زمان برگزاری کنگره درنظر داریم، اظهار کرد: غدیر و نهج‌البلاغه متعلق به همگان است و از اصحاب رسانه انتظار داریم برای ترویج فرهنگ غدیر تلاش کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: