کد خبر: 4029955
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۳
حجت‌الاسلام ناصر رفیعی خبر داد:

رئیس مجتمع آموزش عالی تاریخ، سیره و تمدن اسلامی از حضور آیت‌الله العظمی حسین نوری‌همدانی به‌عنوان سخنران ویژه کنگره بین‌المللی حضرت حمزه (ع) در روز ۱۴ بهمن‌ماه خبر داد.

دکتر ناصر رفیعی، رئیس کنگره بین‌المللی حضرت حمزه(ع)

به گزارش خبرنگار ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی، رئیس مجتمع آموزش عالی تاریخ، سیره و تمدن‌اسلامی، ۲۹ دی‌ماه در چهارمین جلسه کمیته علمی همایش بین‌المللی «حضرت حمزه(ع)» با اشاره به روز برگزاری کنگره، اظهار کرد: در صبح روز افتتاحیه، پس از قرائت پیام رهبر معظم انقلاب و سخنران ویژه، ارائه چهار مقاله را خواهیم داشت و بعد از ظهر نیز برنامه‌‎ها با چند پنل تخصصی دنبال خواهد شد.

عضو هئیت‌ علمی جامعةالمصطفی العالمیه افزود: در مراسم افتتاحیه کنگره آیت‌الله‌العظمی حسین نوری‌همدانی، از مراجع معظم تقلید و آیت‌الله علیرضا اعرافی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و مدیر حوزه‌های علمیه، به ایراد سخن خواهند پرداخت.

وی تأکید کرد: ایجاد جریان علمی و توجه به سیر اندیشه‌ای و سیره زندگانی بزرگان دین، یکی از اهداف برگزاری چنین همایش‌هایی بوده، لذا نیاز است تا بحث ولایت‌مداری و دشمن‌ستیزی حضرت حمزه(ع) در انتخاب مقالات ارائه‌شده در صحن همایش مورد توجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی، با بیان اینکه همایش در ۱۴ بهمن، صبح به صورت عمومی و عصر در قالب پنل‌های تخصصی برگزار خواهد شد، اظهار کرد: بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت کمیته‌های اجرایی، تشریفات و پشتیبانی، در ارتقای سطح برگزاری همایش بسیار مؤثر خواهد بود.

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی العالمیه ادامه داد: بیش از 90 مقاله با تنوع ملیتی و زبانی به دبیرخانه این همایش رسیده است که ۲۵ مقاله سفارشی و به همت استادان تدوین شده و در کنار آن، پنج جلد کتاب نیز آماده چاپ است.

وی، با اشاره به چاپ مقالات منتخب این همایش در مجلات علمی ـ پژوهشی، اظهار کرد: مقالات به صورت تخصصی، ناظر به «حوزه تاریخ»، «قرآن و سنت»، «ادبیات و رسانه» و نیز «منبع‌شناسی» دسته‌بندی شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: