کد خبر: 4029984
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶
علی‌حسین رعیتی‌فرد:

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: زیست‌بوم اشتغال کشور طراحی‌شده تا با استفاده از این ظرفیت و آمایش سرزمینی اشتغال مورد نظر و مؤثر در هر شهرستان و استان با توجه به اولویت‌های منطقه‌ای حاصل شود.

علی‌حسین رعیتی‌فرد

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس، علی‌حسین رعیتی‌فرد در نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در شیراز اظهار کرد: این وزارتخانه ابر دستگاهی است که در حوزه‌های مختلف وظایفی داشته و فعالیت گسترده‌ای دارد.

رعیتی‌فرد ادامه داد: بیش از ۱۱ میلیون نفر از جامعه بیمه‌شده کشور که با افراد تحت تکفل جمعیتی حدود ۵۰ میلیون نفر جزء جامعه هدف خدمات این وزارتخانه‌اند و خدمات‌رسانی درست این وزارتخانه سرمایه اجتماعی را افزایش و عدم خدمات‌دهی مناسب به‌شدت نارضایتی در جامعه دامن خواهد زد.

وی یکی از دغدغه‌های اصلی دولت سیزدهم را ارائه خدمات در حوزه اشتغال دانست و گفت: پیگیری ویژه برای هماهنگی دستگاه‌های اجرایی در مسیر ایجاد اشتغال دستور کار اصلی شورای عالی اشتغال کشور است تا اشتغال‌زایی مدنظر دولت سیزدهم محقق شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: زیست‌بوم اشتغال کشور اخیراً طراحی‌شده تا با استفاده از این ظرفیت و آمایش سرزمینی اشتغال موردنظر و مؤثر در هر شهرستان و استان با توجه به اولویت‌های منطقه‌ای حاصل شود.

وی یکی از راهکارهای اصلی تحقق عدالت اجتماعی را تنظیم درست روابط کار دانست و افزود: با تنظیم درست روابط کار به‌نحوی‌که نه کارگر و نه کارفرما متضرر شود می‌تواند سرمایه اجتماعی را تقویت و به دغدغه نیروی کار و کارفرمایان نیز پایان داد.

وی با اشاره به تشکیل جلسات اخیر شورای عالی کار و جلسات کمیته مزد ذیل شورای عالی کار گفت: دغدغه‌های اصلی کارگران در زمینه امنیت شغلی، معیشت و مسکن کارگری در این شورا به جد دنبال می‌شود تا با استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود و ایجاد ظرفیت‌های جدید قانونی مطالبات به‌حق این جامعه بزرگ محقق شود.

رعیتی فرد بر سازمان‌دهی نظام تأمین اجتماعی تأکید کرد و گفت: صندوق‌های موجود ازجمله بازنشستگی باید سامان داده شود درحالی‌که اکنون ورودی و خروجی این صندوق‌ها باهم همخوانی ندارد.

وی تأکید کرد: دولت سیزدهم، شخص وزیر کار و بدنه مدیریتی فعلی وزارت تعاون کار و رفاه اعتقاد راسخ دارند که در واحدهای اقتصادی کشور باید طرحی نو دراندازیم تا نگاهی تازه به بنگاه‌داری شود که علیرغم سوددهی مسئولیت اجتماعی این واحدها نیز محقق شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: رفع فقر مطلق در نظام دستور کار جدی این وزارتخانه است که ضروری است بانک اطلاعاتی دقیق این بخش تکمیل شود.

وی ادامه داد: شیوع بیماری کرونا مشکلات جدی را به کشور تحمیل کرد و ضروری است که خانواده‌هایی که در این شرایط واقعاً نیازمندند شناسایی و رفع مشکلات معیشتی آن‌ها مدنظر قرار گیرد.

وی اضافه کرد: رفاه مطلوب جامعه ایرانی مدنظر حوزه رفاه اجتماعی وزارتخانه و به جد در دولت سیزدهم دنبال می‌شود.

رعیتی فرد تأکید کرد: بنگاه‌ها و واحدهای اقتصادی زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی باید جلودار اجرای قانون کار باشند.

وی در ادامه با اشاره به‌ضرورت رعایت ایمنی در محیط کار گفت: با توجه به آمار حوادث ناشی از کار که به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی به وجود می‌آید و علیرغم اینکه این آمار از میانگین جهانی کمتر است اما باید تلاش شود که همین تعداد کاهش یابد و به جد از نیروی کار نیز صیانت شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در پایان‌بر لزوم تدوین کمیته انضباطی و آئین‌نامه انضباطی در واحدهای تولیدی تأکید کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: