کد خبر: 4031678
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۰

محمد علی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در احکامی جداگانه سرپرستان دانشگاه‌های صنعتی ارومیه، ملایر و پژوهشگاه زابل را منصوب کرد.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط‌ عمومی وزارت علوم، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور احکامی جداگانه، مجتبی مختاریان اصل را به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی ارومیه و ابراهیم محمدی‌منش را به عنوان سرپرست دانشگاه ملایر منصوب کرد.

در این احکام، خطاب به سرپرستان منصوب شده آورده است؛ انتظار می‌رود با پیروی از آموزه‌های اسلامی، مبانی علمی، روحیۀ انقلابی، راهبردهای اساسی دولت مردمی و برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی و جلب همکاری استادان، مدیران و یاوران علمی (کارکنان)، تمامی امکانات مادی و معنوی دانشگاه را جهت تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های اسناد بالادستی، مرجعیت و دیپلماسی علمی، توسعه همه‌جانبه علم و فناوری، آموزش پژوهش‌محور، پژوهش آموزش‌محور، مهارت‌افزایی، کارآفرینی، فرهنگ‌سازی کار تیمی و گروهی و در نهایت اجرای تمامی محورهای سند «دانشگاه اسلامی» به کار گیرید.
 
توفیق روزافزون جنابعالی را در پیش‌برد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی)، از درگاه پروردگار متعال خواستارم.
 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در نامه‌هایی جداگانه از زحمات و تلاش‌های محمدرضا شیدایی رئیس سابق دانشگاه صنعتی ارومیه و خسرو سایوند رئیس سابق دانشگاه ملایر، در مدت تصدی این مسئولیت‌ها قدردانی کرد.
 
مجتبی مختاریان‌اصل (زاده مراغه _۱۳۶۰) دارای دکترای تخصصی مهندسی معدن (گرایش استخراج) از دانشگاه صنعتی سهند تبریز، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی ارومیه است که از سوابق اجرائی وی می‌توان به رئیس دانشکده محیط زیست دانشگاه صنعتی ارومیه، مدیر امور اداری و مسئول دبیرخانه جذب اعضای هیات علمی این دانشگاه و همچنین معاونت بررسی و گفتمان‌سازی بسیج اساتید استان آذربایجان غربی اشاره کرد.
 
ابراهیم محمدی‌منش (زاده بروجرد _ ۱۳۵۶)، دارای دکترای تخصصی در رشته فیزیک حالت جامد از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، عضو هیئت علمی دانشگاه ملایر است و از سوابق اجرایی وی می‌توان به رئیس و دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه بوعلی سینا، مدیر امور اداری این دانشگاه و دبیر هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه ملایر اشاره کرد.
 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین با صدور حکمی بابک نصرتی را به عنوان «سرپرست پژوهشگاه زابل» منصوب کرد. زلفی‌گل در این حکم انتصاب خطاب به نصرتی آورده است؛ نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی، و بنا بر پیشنهاد معاون محترم پژوهشی به موجب این حکم به سمت «سرپرست پژوهشگاه زابل» منصوب می‌شوید.
 
انتظار می‌رود با توکل به خداوند متعال و با پیروی از آموزه‌های اسلامی، مبانی علمی و روحیه انقلابی و راهبردهای اساسی دولت مردمی و جلب همکاری استادان، مدیران و کارکنان گرامی (یاوران علمی) آن پژوهشگاه، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری ایفا نمایید.
 
مأموریت و وظایف آن پژوهشگاه به شرح ذیل مورد انتظار است؛
_ اجرای طرح‌های پژوهشی بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای به منظور تحقق اهداف پژوهشگاه متناسب با مزیت های نسبی منطقه
_ ارائه خدمات مشاوره‌ای، آموزشی، پژوهشی و اجرایی به منظور کاربردی‌کردن علوم، توانمندسازی نیروی انسانی و اشتغال پایدار
_ اجرای طرح‌های کاربردی و پژوهشی به منظور حفظ و احیاء ارقام گیاهی از جمله گیاهان دارویی، و سایر گونه‌های گیاهی
_ برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های کاربردی به منظور تغییر الگوی کشت و کشت‌های نوین از جمله ایجاد گلخانه‌ها
_ فراهم‌آوری امکانات لازم به منظور ایجاد بانک ژن دام‌های بومی در حال انقراض و حفظ، اصلاح نژاد و جلوگیری از انقراض گونه‌های دامی و ژنتیکی دارای مزیت اقتصادی و راهبردی منطقه از جمله گاو سیستانی، گوسفند بلوچی، مرغ خزک، شترمرغ و سایر گونه‌های بومی
_ مطالعه و پایش ویژگی‌های گوناگون تالاب در شرایط طبیعی و خشکسالی و حوزه‌های مرتبط با تالاب‌ها مانند بوم‌شناسی، مسائل حقوقی، اجتماعی و اقتصادی تالاب‌ها، تغییر اقلیم و غیره
_ بررسی و اجرای راهکارهای چگونگی مقابله با تبخیر آب چاه‌نیمه‌ها و جلوگیری از شن‌های روان
_ همکاری پژوهشی با دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی داخل و خارج کشور به منظور ارتقای کیفیت فعالیت‌های پژوهشی در زمینه علوم کشاورزی، دامپروری، منابع طبیعی و محیط زیست با رعایت قوانین و مقررات مربوط
_ توسعه و تقویت شرکت‌های دانش بنیان و زمینه‌سازی برای تولید ثروت از پژوهش در حوزه‌های مربوطه
 
توفیق روزافزون جنابعالی را در پیش‌برد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی)، از درگاه پروردگار متعال خواستارم.
 
نصرتی (زاده لاهیجان _ ۱۳۵۰) دارای دکترای علوم و صنایع چوب و کاغذ از دانشگاه تهران، عضو هیات علمی (دانشیار) دانشگاه زابل است و از سوابق اجرایی وی می‌توان به معاونت دانشجویی، معاونت اداری، مالی و مدیریت تحصیلات تکمیلی این دانشگاه اشاره کرد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: