کد خبر: 4040211
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳

برگزاری رقابت بانوان در چهارمین روز مسابقات بین‌المللی قرآن

صبح امروز در چهارمین روز رقابت‌‌های مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران نوبت به بخش بانوان رسید تا در حضور داوران خارجی و ایرانی، 20 اجرا در رشته‌های حفظ کل بانوان بزرگسال و روشندل و همچنین حفظ کل و قرائت تحقیق دانش‌آموزان دختر به قضاوت گذاشته شود.

به گزارش خبرنگار ایکنا، حوزه هنری تهران صبح امروز، جمعه 13 اسفندماه، میزبان بانوان بود تا شاهد اجرای متسابقان ایرانی و دیگر کشورهای حاضر در بخش فینال سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم باشند.
افراد معدودی در سالن حضور داشتند و بیشتر حضور نوجوانان مشهود بود و شاید باز بتوان کرونا را بهانه‌ای برای این استقبال کم دانست. اما مناسب بود بانوان فعال قرآنی و فرهنگی کشور و نهادهای فعال حوزه زنان برای دقایقی در محل مسابقات حضور می‌یافتند، تا این بخش همیشه مهجور مسابقات بانوان رونقی می‌گرفت.
سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن جمهوری اسلامی ایران طی مراسمی به تاریخ 9 اسفندماه آغاز به کار کرد و هر شب از ساعت 19 تا 22:30 شاهد پخش فایل‌های تصویری در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ کل در بخش آقایان بزرگسال، قرائت تحقیق و حفظ کل در بخش دانش‌آموزان پسر و حفظ کل در بخش آقایان روشندل بود.
بخش آقایان نیز بی‌رونق از حضور مسئولان بود، اما این مهجوریت به مراتب بیشتر در بخش بانوان مشاهده شد که حتی کمترین پرداخت رسانه‌ای را نیز ندارد.
رقابت‌های بخش بانوان امروز از ساعت 8:20 با اجرای کتایون درویشی، مجری شبکه قرآن و معارف سیما، آغاز شد. مریم سبزه‌زاری از ایران، نادی نور فطمیه از اندونزی، حسیفه نعمان محمد از سریلانکا، فاطمه سلامی از لبنان در بخش قرائت دانش‌‍‌آموزان و زهرا خلیلی، حمیرا کنش از ترکیه، اسماء صالح از تانزانیا، اسی فونازی از اندونزی در رشته حفظ کل دانش‌آموزی با هم به رقابت پرداختند.
مریم شفیعی از ایران، فاطمه علی جبر از عراق، فاطمه یونس از لبنان، غالیه مختاش از الجزایر، شیخ نسیمه از هندوستان در بخش حفظ کل روشندلان حضور داشتند.
در نوبت بعد از ظهر نیز اجرای رفده فرینده از اندونزی، خدیجه کبری از بنگلادش، زهرا عبدالجبار از عراق، زینب بن یوسف از الجزایر، طائره نائبی موحد از ایران، عاشورا امانی از تانزانیا و شفاعه ایسفو از نیجر در رشته حفظ کل قرآن بخش بزرگسالان در تالار اندیشه حوزه هنری برای حاضران و داوران این دوره از مسابقات پخش شد.
داوران خارجی بخش بانوان این دوره از مسابقات زینب السالم، داور بخش وقف و ابتدا از عراق، مرضیه ادیب، داور بخش تجوید از پاکستان، نازی کریمی، به عنوان رئیس هیئت داوران از بحرین، رمله مکی، داور بخش صوت از بحرین، بلقیس حَرب، داور بخش حُسن حفظ از لبنان، بدریه العبدلی، داور بخش لحن از کویت و داوران ایرانی بخش بانوان هاجر عزت‌پژوه، بخش تجوید، نجمه شبانی‌قهردودی، داور بخش صحت حفظ، ملیحه اسحاق‌نژاد، داور بخش صوت، مریم خطیب، داور بخش وقف و ابتدا، سمانه کوچکی، داور بخش لحن، زهرا صریحی‌نژاد، داور بخش حُسن حفظ و فاطمه حسنی‌فر، ناظر هیئت داوران بودند. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :