کد خبر: 4056064
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
سرپرست دانشگاه فرهنگیان بیان کرد:

رضامراد صحرایی، سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: این دانشگاه باید تحول آفرین و گفتمان‌ساز در حوزه نظام آموزش و پرورش کشور باش. گفتمان‌سازی، شیوه ابزار و آداب خاص خود را می‌طلبد، باید در این زمینه بهره‌ای صحیح از ظرفیت‌ها برد.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، امروز 20 اردیبهشت‌ماه، رضامراد صحرایی، سرپرست جدید این دانشگاه در حضور وزیر آموزش و پرورش و اعضای شورای معاونان، محمدمهدی زاهدی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، سردار رحیمی، معاون علمی بسیج اساتید کشور و جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران و مسئولان این دانشگاه با تاکید بر اهمیت نوع کار در نظام تعلیم و تربیت کشور، معلم، کتاب درسی و دانش آموز را سه ضلع مثلث این نظام دانست و تصریح کرد: تربیت جوان با نشاط، پر امید و تراز نظام جمهوری اسلامی هدف نهایی منظور شده در دستگاه عظیم آموزش و پرورش است.
 
سرپرست دانشگاه فرهنگیان، اقدام درست، هماهنگ، همسو و منسجم را در راستای اجرایی شدن سند تحول بنیادین، یک ضرورت خواند و افزود: باید متناسب با برنامه‌ها و اهداف منظور شده، حرکت کرد.
 
این مقام مسئول، فعالیت در دانشگاه فرهنگیان را بس خطیر و سنگین دانست و با قدردانی از زحمات حسین خنیفر، خاطر نشان کرد: با توجه به تعهد کاری و مسئولیت محول شده با توکل به خداوند منان و استعانت از ائمه معصومین (ع) و همچنین تعهد ایمانی نسبت به 36 هزار شهید دانش آموز و قریب به 5 هزار شهید معلم و فرهنگی، بار مسئولیت محول شده را به شایستگی به سرانجام رسانم.
 
سرپرست دانشگاه فرهنگیان، مسئولیت در دانشگاه فرهنگیان را بس عظیم خواند و اظهار کرد: این بار بزرگ و کار و راه دشوار نیازمند امکانات و زیر ساخت‌هایی مناسب توام با حمایت‌های دیگر نهادها و دستگاه‌های کشور است، باید جنگجویانه و مطالبه گرایانه برای دستیابی به اهداف فعالیت کنیم.
 
رضامراد صحرایی، با اشاره به گذشت 4 سال از حضور تاریخی و ماندگار رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله العالی)  به دانشگاه فرهنگیان، تصریح کرد: با توجه به فرمایشات و نکات مهم و کلیدی رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در خصوص این دانشگاه و همچنین تکلیف محول شده به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان‌های اداری و استخدامی و برنامه و بودجه کشور، مطالبه گرایانه پیگیر امور برای تحقق منویات رهبری، خواهیم بود.
 
وی، حرکت دانشگاه فرهنگیان را به سمت مرتفع شدن نیازهای آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت کشور دانست و خاطر نشان کرد:  باید با نگاهی آینده نگرانه و به دور از شیوه‌های گذشته درصدد تربیت معلمان در تراز نظام جمهوری اسلامی بود.
 
این مقام مسئول، با تاکید بر اهمیت افزایش مهارت‌ها در عصر دیجیتال، دانشگاه فرهنگیان را برخوردار از معیار و مشخصاتی مختص خود خواند و افزود: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش راهکاری مناسب و برگزیده برای دستگاه عظیم آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان است.
 
 سرپرست دانشگاه فرهنگیان، از نظام، فرایند، هماهنگی و فعالیت‌ها و اقدامات گروهی به عنوان روح حاکم بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یاد کرد و گفت: باید برای دستیابی به اهداف دانشگاه فرهنگیان به خط و آماده بود.
 
رضا‌مراد صحرایی، دانشگاه فرهنگیان را در آموزش و پرورش غریب خواند و تصریح کرد: خروج این دانشگاه از غربت، یک ضرورت است.
 
وی، با اشاره به ماموریت‌گرا بودن دانشگاه فرهنگیان یادآور شد: این دانشگاه را نمی‌توان با دیگر دانشگاه‌های کشور قیاس کرد، دانشگاه فرهنگیان با توجه به معلم محور بودن خود، قابل ارزیابی است، نباید با معیارهای سایر دانشگاه های کشور، ارزیابی شود.
 
این مقام مسئول، دانشگاه فرهنگیان را قلب وزارت آموزش و پرورش معرفی کرد و افزود: این دانشگاه با اهتمام بیش از پیش و بهره‌گیری از همه توان و ظرفیت خود در تلاش برای تامین و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش خواهد بود.
 
رضا‌مراد صحرایی، تعداد دکتر معلمان حاضر در آموزش و پرورش را قریب به 5 هزار نفر دانست و اظهار داشت: باید از این تعداد فرهیخته فرهنگی به بهترین وجه استفاده برد. در ابتدا با برنامه‌ای کوتاه مدت گام برداشته و سپس برای افق 1404 برنامه میان مدت خود را پیش برده تا دستیابی به برنامه بلندمدت 10 ساله دانشگاه نیز تسهیل شود.
 
وی، تاکید کرد: آینده کشور، در وضع موجود نظام آموزشی جستجو می‌شود. گام برداشتن صحیح در مسیر تعلیم و تربیت آینده‌ای درخشان را برای کشور رقم خواهد زد. دانشگاه فرهنگیان باید تحول آفرین و گفتمان ساز در حوزه نظام آموزش و پرورش کشور باشد، گفتمان‌سازی، شیوه ابزار و اداب خاص خود را می‌طلبد، باید در این زمینه بهره‌ای صحیح از ظرفیت‌ها برد.
 
سرپرست دانشگاه فرهنگیان در پایان با اشاره به فعالیت‌های خود در آموزش و پرورش با تاکید بر تعامل همه اعضای دانشگاه، ابراز امیدواری کرد: این خانواده با تلاشی مضاعف، معلمانی را در تراز نظام جمهوری اسلامی را تربیت کند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: