کد خبر: 4057929
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵

رونمایی از نرم‌افزار اندرویدی صحیفه سجادیه برگزار می‌شود

مراسم رونمایی از نرم‌افزار اندرویدی صحیفه سجادیه پنجشنبه، 29 اردیبهشت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران واقع در مصلی بزرگ امام خمینی برگزار خواهد شد.

 مراسم رونمایی از نرم‌افزار اندرویدی صحیفه سجادیه برگزار می‌شودبه گزارش ایکنا، به نقل از نورسافت، مراسم رونمایی از نرم‌افزار اندرویدی صحیفه سجادیه پنجشنبه، 29 اردیبهشت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران واقع در مصلی بزرگ امام خمینی در نیم طبقه شبستان، سالن سرای اهل قلم و راس ساعت 19 برگزار خواهد شد.

 حجت‌الاسلام والمسلمین تقی آسمانی، مدیر گروه قرآن، دعا و اخلاق مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی با اشاره به اهمیت کتاب ارزشمند صحیفه سجادیه بیان کرد: صحیفه کامله سجادیه مهمترین میراث شیعه بعد از قرآن و نهج‌البلاغه به حساب می‌آید که توصیفاتی مانند اخت القرآن، زبور آل محمد(ص) و انجیل اهل بیت علیهم‌السلام درباره آن، گویای اهمیت و ارزش این کتاب در بین متون اسلامی است.

مدیر گروه قرآن، دعا و اخلاق مرکز نور، صحیفه سجادیه را کتابی ارزشمند برای نیاز جامعه امروز دانست و افزود: امام سجاد(ع) در شرایطی که امکان استفاده از سایر ابزارهای تبلیغ معارف وجود نداشت از سلاح دعا استفاده کرد و راه را به جامعه آن زمان نشان داد. جامعه امروز ما نیز در کنار انس با دعا‌های صحیفه سجادیه می‌تواند از چشمه معارف عمیق این کتاب ارزشمند بهره برده و در تمامی ابعاد زندگی فردی و اجتماعی خود از آن استفاده کند.

مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) نیز با توجه به همین جایگاه و اهمیت بالای این کتاب، اقدام به تولید نسخه اندرویدی صحیفه سجادیه در جهت ارائه ابزاری برای استمداد جامعه و جلب توجه هر چه بیشتر شیعیان به معارف عمیق ادعیه این کتاب کرده است.

مدیر گروه قرآن، دعا و اخلاق مرکز نور در ادامه به خصوصیات محتوایی و پژوهشی این نرم‌افزار پرداخت و بیان کرد: در این نرم‌افزار که برای استفاده در تلفن‌های همراه با سیستم عامل اندروید تهیه شده و به صورت رایگان در اختیار کاربران محترم قرار گرفته، علاوه بر متن کامل صحیفه سجادیه، 15 ترجمه و مهم‌ترین شروح صحیفه سجادیه از جمله شرح ریاض‌السالکین اثر سید علی خان مدنی ارائه شده است. 

همچنین قابلیت‌های دیگری از قبیل جستجو در متن، ترجمه و شروح، ارائه 9200 موضوع استخراج شده از صحیفه سجادیه به صورت عربی و فارسی در فهرست موضوعی و ترجمه تک‌تک کلمات صحیفه سجادیه ذیل هر فراز، برای کاربران فراهم شده است.

آسمانی در پایان گفت: هم‌اکنون در نسخه ابتدایی این برنامه تمام 54 دعا به صورت صوتی از دو قاری (حسین غریب و میثم کاظم) ارائه شده که به زودی در به‌روزرسانی‌های آینده سایر قاری‌ها به همراه ترجمه انگلیسی این کتاب ارزشمند نیز به برنامه افزوده شده و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

مراسم رونمایی از نرم‌افزار اندرویدی صحیفه سجادیه پنجشنبه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران واقع در مصلی بزرگ امام خمینی(ره)، نیم طبقه شبستان، سالن سرای اهل قلم، ساعت 19 با حضور و سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی، رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و حجت‌الاسلام والمسلمین راشدی‌نیا، معاون پژوهش مرکز نور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :