کد خبر: 4059204
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۱
مدیر حوزه‌های علمیه:

مدیر حوزه‌های علمیه در دیدار اعضای شورای عالی سیاستگذاری کتاب سال حوزه، تأکید کرد: لازم است محققان و پژهشگران در عرصه بازتأسیس حوزه علمیه قم حضور جدی داشته باشند و در این عرصه تولیدات خوبی ارائه دهند.

علیرضا اعرافی به گزارش ایکنا، آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه، دوم خرداد در دیدار اعضای شورای عالی سیاستگذاری کتاب سال حوزه که در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه در قم برگزار شد، در سخنانی به تبیین اهمیت جشنواره کتاب سال حوزه و راه‌کارهای ارتقای این رویداد بزرگ فرهنگی و علمی در حوزه پرداخت.

وی گفت: رتبه‌بندی‌های متعددی در حوزه در حال شکل‌گیری است و شاخص‌های فراوانی برای مدارس علمیه و نهادهای حوزوی در نظر گرفته شده است و جشنواره کتاب سال حوزه نیز از این قائده مستثنی نیست و جایگاه و ضرایب کتاب سال حوزه نیز در این رتبه‌بندی‌ها دیده شده است که لازم است شاخص های آن روز به روز ارتقا یابد.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به یکصدمین سالگرد بازتأسیس حوزه علمیه قم با دعوت از محققان و پژوهشگران برای ورود جدی به این عرصه، تأکید کرد: لازم است که محققان و پژهشگران در عرصه بازتأسیس حوزه علمیه قم حضور جدی داشته باشند و در این عرصه تولیدات خوبی ارائه دهند.

آیت‌الله اعرافی در پایان در توصیه‌ای به اعضای شورای عالی کتاب سال حوزه یادآوری کرد: طرح و پیشنهاد خوبی برای ارتقای جایگاه کتاب سال حوزه در سطح ملی و حتی فراملی پیشنهاد دهید تا این جشنواره مهم بهتر از سال‌های قبل اجرا شود.

در ابتدای این دیدار، هرکدام از اعضای شورای عالی کتاب سال حوزه به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود برای هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد علمی و فرهنگی پرداختند.

بر اساس ماده ۶ اساسنامه همایش کتاب سال حوزه، شورای سیاستگذاری همایش، بالاترین رکن سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در برنامه‌های کلان همایش است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: