کد خبر: 4060385
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹

مقام دوم مسابقات قرآن قازان به دانشجوی مصری رسید

«محمود خالد سوید»، دانشجوی دانشکده پزشکی دانشگاه «منوفیه» مصر در مسابقه حفظ و تجوید قرآن در شهر قازان روسیه مقام دوم را از آن خود کرد.

مقام دوم مسابقات قرآن قازان به دانشجوی مصری رسیدبه گزارش ایکنا به نقل از اخبارالیوم، محمود خالد سوید در گفت‌وگو با برنامه «صباح الخیر یا مصر» شبکه ماهواره‌ای این کشور اظهار کرد: این مسابقات به مدت سه روز در شهر قازان(پایتخت تاتارستان) برگزار شد و مراسم تجلیل از برگزیدگان در روز چهارم بود.

وی افزود: رقابت‌هایی قوی را در این مسابقات شاهد بودیم و شرکت‌کنندگان سطح نزدیکی نسبت به یکدیگر داشتند و نماینده چچن در این مسابقات اول شد.

سوید تصریح کرد: من پس از گزینش از سوی دو هیئت مصری در این رقابت‌ها شرکت کردم و بیشترین چیزی که در این رویداد توجه مرا جلب کرد تلاش شرکت‌کنندگان برای ادای درست کلمات قرآن با حروف عربی صحیح بود.

این دانشجوی مصری درباره فعالیت‌های قرآنی خود گفت حفظ قرآن را از سه سالگی در مکتبخانه روستایم آغاز کردم و قبل از 10 سالگی موفق به حفظ کل آیات شدم.

وی همچنین بیان کرد: در مسابقات ملی زیادی از جمله مسابقات مسجد جامع الازهر و مسابقات اوقاف شرکت کرده‌ام و در 17 اکتبر 2006 در حالی که 9 سال و نیم داشتم، قرآن را ختم کردم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha