کد خبر: 4068584
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۶

پیام تسلیت رئیس جامعةالمصطفی به مناسبت درگذشت خانم یامامورا

رئیس جامعةالمصطفی العالمیه در پی درگذشت حاجیه خانم کونیکو یامامورا، مادر محمد بابایی، تنها شهید ژاپنی دوران دفاع مقدس، در پیامی درگذشت ایشان را تسلیت گفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی عباسی، رئیس جامعةالمصطفی العالمیه

به گزارش خبرنگار ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین علی عباسی، رئیس جامعةالمصطفی العالمیه به مناسبت درگذشت خانم کونیکو یامامورا، مادر تنها شهید ژاپنی دفاع مقدس پیام تسلیتی را صادر کرد.

متن پیام به این شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت بانوی مهاجر و مادر پرافتخار شهید محمد بابایی، حاجیه خانم یامامورا که در طول دهه‌های متمادی الگویی شایسته در هدایت مردم از کشور‌های مختلف بوده‌اند، موجب تأثر و اندوه شد.

همراهی با مردم ایران در مبارزه با سلطه و استکبار، ایثارگری در هشت سال دفاع مقدس تا حد تقدیم فرزند، زنده نگاه داشتن فرهنگ ایثار و استقلال در سال‌های پس از جنگ، معلمی در مدارس، پایه‌گذاری برخی از رشته‌ها در مراکز آموزش عالی تهران و غیر آن، همکاری در تأسیس نمایندگی المصطفی در ژاپن، همراهی با جوانان ژاپنی در شناخت اسلام و ایران، همراهی با متخصصان ژاپنی در شناخت مظلومیت جانبازان، خصوصاً جانبازان شیمیایی، همراهی با پهلوانان ایران در پارا المپیک، ترجمه آثار مرتبط با دو کشور ایران و ژاپن خصوصاً آثار اسلامی از استاد سبا یامامورا یک چهره ماندگار رقم زد.

ان‌شاءالله نام و یاد او نیز مایه برکت خواهد بود. ضایعه ارتحال ایشان را به تمام مردم ایران و ژاپن خصوصاً خانواده و فرزندان معنوی او تسلیت می‌گویم و علو درجات و همجواری با اولیاء الهی را برای ایشان از محضر ربوبی مسئلت دارم.

با آرزوی رحمت و لطف الهی و شادی روزافزون برای روح ایشان و آرامش دل بازماندگان.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :