کد خبر: 4073714
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰

حضور تیم ایده‌های خانه خلاق و نوآوری اشراق قم در نمایشگاه تقاطع نوآوری اصفهان

مدیرعامل خانه خلاق و نوآوری اشراق با اشاره به برپایی نمایشگاه تقاطع نوآوری در اصفهان، از حضور تیم ایدهای خلاق و نوآور حوزه فرهنگ خانه خلاق و نوآوری اشراق در این نمایشگاه خبر داد.

حضور تیم ایده‌های خانه خلاق و نوآوری اشراق قم در نمایشگاه تقاطع نوآوری اصفهانبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی خانه خلاق و نوآوری اشراق، حجت‌‌الاسلام والمسلمین محمد قطبی با بیان اینکه دفتر تبلیغات اسلامی یک نهاد با ساختاری نوین است، تصریح کرد: دفتر تبلیغات اسلامی از نهادهای شاخص کشور و دارای اضلاع مختلفی نظیر آموزش، پژوهش، فرهنگی و هنری است.

وی با بیان اینکه دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه فرهنگسازی دینی تلاش می‌کند، افزود: این دفتر در چندین استان دارای شعبه یا نمایندگی است و بخشی که اخیرا در دفتر تبلیغات اسلامی با عنوان مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق تاسیس شده است که با نام خانه خلاق و نوآوری اشراق شناخته می‌شود.

مدیر عامل خانه خلاق و نوآوری اشراق اضافه کرد: مرکز این خانه در قم بوده و البته در استان‌های اصفهان، مشهد، شیراز و خوزستان دارای شعبه می باشد.

وی بیان کرد: مأموریت خانه خلاقیت و نوآوری اشراق پذیرش تیم ایده‌های خلاق و نوآورانه در حوزه فرهنگ است و این ایده‌ها می‌توانند تبدیل به محصول فرهنگی نوآورانه شوند. 

قطبی با بیان اینکه در خانه خلاق و نوآوری اشراق این ایده‌ها پذیرش و راهنمایی و منتورینگ خواهد شد، گفت: این ایده‌ها در قالب شرکت خلاق وارد فضای کسب و کارهای فناورانه فرهنگی خواهند شد.

وی یادآوری کرد: تاکنون حدود 80 ایده پذیرش شده که 16 ایده تبدیل به شرکت خلاق شده و اعتبارنامه از معاونت علمی ریاست جمهوری دریافت کردند که 10 شرکت نیز در نمایشگاه تقاطع نوآوری اصفهان حاضر شده‌اند.

مدیرعامل خانه خلاق و نوآوری اشراق با اشاره به اینکه اعتبارنامه شرکت‌های خلاق مانند شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: سعی ما بر این است که با رونق بخشی به اکوسیستم نوآوری در کشور بتوانیم همانطور که مطالبه رهبر معظم انقلاب است، شرکت‌های خلاق را از نظر تعداد و به صورت کمی و کیفی توسعه دهیم تا بتوانند محصولات نوآورانه و خلاقانه ارائه کنند.

وی اظهار کرد: خلاقانه، نوآورانه و تاب‌آوری از شاخص‌های پذیرش ایده در خانه خلاق و نوآوری اشراق است و تاب‌آوری ایده به این معنا است که بتواند این ایده‌ها در قالب محصول خلاق و نوآورانه به جامعه ارائه شود و از محل درآمد این ایده بتواند توسعه پیدا کند.

قطبی با اشاره به دریافت اعتبارنامه و مجوز خانه خلاق و نوآوری اشراق از معاونت علمی ریاست جمهوری ادامه داد: در سطح کشور خانه‌های خلاق یک شبکه و اکوسیستم خوب را در سطح کشور پدید آورده‌اند.

وی بیان کرد: امیدوار هستیم بتوانیم در آینده نزدیک پا به پای شرکت‌های دانش بنیان، در حوزه فناوری‌های فرهنگی محصولات و خدمات فرهنگی خود را ارائه کنیم.

نمایشگاه تقاطع نوآوری با حضور تیم‌هایی از خانه خلاق و نوآوری اشراق قم و خانه فناوری‌های فرهنگی اصفهان از ۲ تا ۶ مرداد ساعت ۸ تا ۱۳ در سالن اجتماعات گلستان شهدا اصفهان پذیرای عموم علاقه‌مندان است.

آیین افتتاحیه این نمایشگاه با حضور استاندار اصفهان و رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد و تاکنون چهره‌های برجسته حوزوی و کشوری از این نمایشگاه بازدید داشته‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha