کد خبر: 4075424
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۱

تهیه طرح جامع «قلعه‌ گبری» و احداث موزه شهدای دانش‌آموز در تهران

شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با همکاری شهرداری منطقه ۲٠ تهیه طرح جامع گردشگری قلعه‌ گبری و احداث موزه و یادمان شهدای دانش‌آموز مدرسه شهید مدرس با بیش از ۱۰۰ شهید را در دستور کار دارد.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، طبق مذاکرات اولیه صورت گرفته با اداره آموزش و پرورش شهرستان ری، در راستای اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم شهدای معظم انقلاب، مدرسه شهید مدرس با داشتن بیش از یکصد شهید دانش‌آموز به عنوان برنامه هدف برای احداث موزه شهدای دانش‌آموز ری انتخاب شد.

در این راستا مقرر شد از آنجایی که مدرسه مذکور، تحویل سازمان نوسازی مدارس بوده و در حال مرمت است، در جلسه مشترکی موضوع بررسی و عملیاتی شود.

همچنین، مقرر شد طرح جامع گردشگری قلعه گبری با فوریت در دستور کار گرفته و اقدامات لازم برای چگونگی بهره‌برداری از آن مجموعه انجام شود.

در ادامه، بازآفرینی و احیای خانه اربابی (قلعه عظیم‌آباد) با هدف استفاده از ظرفیت‌های تاریخی شهر، توسعه گردشگری و کاهش آسیب‌های اجتماعی از دیگر بسترهای همکاری مشترک شرکت توسعه فضاهای فرهنگی و شهرداری منطقه 20 به شمار می‌آید که پس از بررسی موضوعات حقوقی و قانونی اقدامات بعدی صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha