کد خبر: 4075951
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۹

انتشار گزارش تازه از افزایش اسلام‌هراسی در کانادا

طبق گزارش جدیدی که توسط اداره آمار کانادا منتشر شد، جنایات ناشی از نفرت علیه مسلمانان در این کشور در سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از اداره آمار کانادا، در این گزارش آمده است که سه هزار و 360 جنایت ناشی از نفرت در سال گذشته توسط پلیس گزارش شده است که نسبت به دو هزار و 646 مورد در سال 2020 افزایش داشته است.

شورای ملی مسلمانان کانادا (NCCM) در توییتر نوشت: طبق اعداد و ارقام آمار کانادا، امسال، تنفر ضد مسلمانان افزایش یافت. ما تعدادی از مسلمانان کانادایی را به دلیل جرایم ناشی از نفرت در سال 2021 از دست دادیم. این اعداد همچنین کل داستان را بیان نمی‌کنند؛ ما می‌دانیم که تعداد جرایم ناشی از نفرت بسیار بیشتر از چیزی است که در آمار جنایات ناشی از نفرت دیده می‌شود. ما برای پایان‌دادن به همه اشکال نفرت در این کشور کارهای زیادی باید انجام دهیم.

به گفته این نهاد، تعداد جرایم با انگیزه نفرت ثبت شده توسط پلیس از سال 2019، بیش از 70 درصد افزایش یافته است.

از زمانی که اداره آمار کانادا شروع به ردیابی داده‌ها در سال 2009 کرد، امسال شاهد بیشترین تعداد جرایم ناشی از نفرت گزارش شده توسط پلیس بود.

در پاسخ به این گزارش، بنیاد روابط نژادی کانادا (CRRF) خواستار کمک بیشتر دولت به قربانیان نفرت شد و از مقامات خواست که یک صندوق ملی برای سازمان‌هایی ایجاد کند که از قربانیان جنایات ناشی از نفرت حمایت می‌کنند.

محمد هاشم، مدیر اجرایی CRRF در بیانیه‌ای آنلاین گفت: هر سال در مورد افزایش نفرت می‌شنویم و هر سال محکومیت‌هایی را شاهدیم. اما این کافی نیست. ما می‌توانیم و باید به قربانیان و جوامع برای مقابله با عواقب دردناک این جرایم بیشتر کمک کنیم.

حملات اسلام‌هراسی در سراسر کانادا در سطوح هشدار دهنده افزایش یافته است. نه تنها بر تعداد این حملات افزوده شده است، بلکه بسیاری از آنها در مورد زنان و دختران مسلمان اتفاق می‌افتد. نژادپرستی خیابانی اغلب الهام‌گرفته از نفرت‌پراکنی آنلاین و افراط‌گرایی است که در کانادا افزایش یافته است.

سال گذشته، شورای ملی مسلمانان کانادا مجموعه‌ای از 61 توصیه را برای تمام سطوح دولت به منظور اقدام علیه اسلام‌هراسی، از جمله اقداماتی برای سیستم آموزشی کانادا منتشر کرد.

این سازمان پس از برگزاری جلسات مشاوره با مساجد، گروه‌های اجتماعی و سازمان‌هایی که نماینده مسلمانان کانادا در سراسر کشور هستند، این توصیه‌ها را ارائه کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha