کد خبر: 4077504
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۰

صدور 850 هزار روادید حج عمره از سوی مقامات عربستان

وزارت حج عربستان اعلام کرد از ابتدای فصل عمره امسال بیش از 850 هزار رویداد برای زائران صادر کرده است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از الشرق الاوسط، عبدالفتاح مشاط، معاون وزیر حج عربستان سعودی اعلام کرد که هیچ محدودیتی برای انجام عمره برای زائران خارجی وجود ندارد؛ با این حال، متقاضیان عمره باید برنامه اعتمرنا (Eatmarna) را برای اطلاع از زمان و ظرفیت مسجد الحرام نصب کنند.

مشاط همچنین تأکید کرد که زائران می‌توانند با ثبت نام و رزرو زیارت عمره خود در Eatmarna، بیش از یک بار بدون هیچ گونه شرایط و محدودیتی عمره را انجام دهند.

مشاط در گفتگو با الشرق الاوسط اعلام کرد که وزارت حج عربستان مراحل اخذ روادید را برای زائران خارجی موسم عمره امسال که از اول محرم 1444، مطابق با 30 جولای 2022 آغاز شده، کوتاه کرده است.

زائران تنها باید دو مرحله ثبت نام از طریق پورتال مرکزی رزرو مقام (Maqam) انجام دهند. آنها همچنین می‌توانند برنامه سفر عمره خود را مستقیماً از طریق یکی از پلتفرم‌های الکترونیکی مورد تأیید برنامه‌ریزی کنند.

صدور ویزای عمره از طریق برنامه اعتمرنا مطابق با سیستم یکپارچه خدمات بهداشتی و اقدامات مورد تأیید مقامات ذیربط برای حفظ ایمنی و سلامت زائران، طی مراحل آسانی صورت خواهد گرفت.

مشاط در مورد تعداد کل ویزاهای صادر شده، گفت که عربستان از ابتدای فصل عمره امسال بیش از 850 هزار رویداد صادر کرده است. تاکنون حدود 25 هزار متقاضی ویزا برای انجام مناسک عمره وارد عربستان شده‌اند.

اظهارات مشاط با طرح تحول ملی عربستان سعودی که به نام چشم‌انداز 200 عربستان (Kingdom Vision 2030) شناخته می‌شود، همسو است. بر اساس چشم انداز 2030، عربستان قصد دارد با گسترش خدمات ارائه شده به زائران سالانه پذیرای 30 میلیون زائر باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha