کد خبر: 4081531
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۷

پیام تسلیت آیت‌الله رشاد به مناسبت ارتحال آیت‌الله سیدحسن مصطفوی

رئیس شورای حوزه علمیه استان تهران در پیامی ارتحال آیت‌الله مصطفوی را تسلیت گفت و تاکید کرد: جان جوشان آن حکیم عظیم‌الشان در مشکات مشعشع کالبد برومندش، مصباح منوّری بود که از شجره مبارکه زیتونه حکمت اسلامی(ع) مایه می‌گرفت و فراروی طالبان و سالکان طریق حکمت و معرفت را روشن می‌کرد.

پیام تسلیت آیت‌الله رشاد به مناسبت ارتحال آیت‌الله سیدحسن مصطفویبه گزارش ایکنا، رئیس شورای حوزه علمیه استان تهران در پیامی ارتحال آیت‌الله مصطفوی را تسلیت گفت و تاکید کرد: جان جوشان آن حکیم عظیم‌الشان در مشکات مشعشع کالبد برومندش، مصباح منوّری بود که از شجره مبارکه زیتونه حکمت اسلامی(ع) مایه می‌گرفت و فراروی طالبان و سالکان طریق حکمت و معرفت را روشن می‌کرد.

متن این پیام آیت‌الله رشاد بشرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون.

ضایعه‌ ارتحال مدرس جلیل‌القدر حوزه عریق تهران، فقیه متضلع و فیلسوف مشائی زبردست، آیت‌الله حاج سیدحسن سعادت مصطفوی (قدّس الله رَمسه)، موجب تالّم و تأسف عمیق گردید.

این روحانی ربانی که فرزند مدرس جامع معقول و منقول، مرحوم آیت‌الله سیدمحمّد سعادت مصطفوی بود، عمده تحصیل سطوح و خارج و حکمت را در تهران، مدرسه‌ رضائیه (مرکز حوزه علمیه امام رضا (ع) فعلی) نزد پدر بزرگوارشان طی کرده بود. وی همچنین محضر فقه و فلسفه‌ و عرفان فقها و حکمای بزرگی چون آیت‌الله حاج شیخ محمدتقی آملی، آیت‌الله حاج سید ابوالحسن رفیعی قزوینی، آیت‌الله حاج شیخ محمدحسین ثقفی تهرانی نجفی، آیت‌الله شیخ محمدعلی حکیم تشکر شیرازی را درک کرده بود؛ لهذا خود به مدرس فاضل جامع معقول و منقول بدل شده بود.

جان جوشان آن حکیم عظیم‌الشان در مشکات مشعشع کالبد برومندش، مصباح منوّری بود که از شجره مبارکه زیتونه حکمت اسلامی(ع) مایه می‌گرفت و فراروی طالبان و سالکان طریق حکمت و معرفت را روشن می‌ساخت؛ وی بقیّة السلف شهر هزار حکیم یعنی تهران به‌شمار می‌رفت و درگذشت او خسارت جبران‌ناپذیری بر حوزه پایتخت وارد ساخت.

اینجانب این ضایعه‌ مولمه را، از سوی خود و ارکان حوزه‌های علمیه‌ استان تهران، به محضر مبارک حضرت بقیّة الله (ارواحنا له الفداء) و رهبر معظم انقلاب اسلامی و سایر مراجع تقلید (دامت برکاتهم)، و بیت مکرم و وابستگان و دلبستگان آن راحل رستگار، تسلیت عرض کرده، از بارگاه بلند باری برای او رفعت رتبت طلب می‌دارم. حشره الله مع سیدالشهداء و الأحرار و اصحابه الأبرار (سلام الله علیه و علیهم) و اسکنه فسیح جنانه.

علی‌اکبر رشاد

۶/۶/۱۴۰۱شمسی، مطابق سی‌ام محرم ۱۴۴۴

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha