کد خبر: 4083849
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵

همدلی مدیران عامل ادوار اتحادیه‌های قرآنی

مدیران عامل ادوار اتحادیه‌های قرآنی در نشست همدلی و هماهنگی اتحادیه شرکت کردند.

اتحادیه مؤسسات و مراکز قرآنی مردمی کشوربه گزارش ایکنا، مدیران عامل ادوار گذشته اتحادیه‌های قرآنی، با حضور در محل ستاد اتحادیه کشوری، در نشست همدلی و هماهنگی مدیران همه ادوار اتحادیه شرکت کردند.

بر اساس این گزارش، این جلسه ۱۳ شهریور، با حضور حجت‌الاسلام سید‌حسین کوششی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی، رحیم قربانی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات در دوره ادغام و محمد انجم شعاع، اولین مدیر شکل‌دهنده اتحادیه مؤسسات قرآنی و مدیرعامل اتحادیه کشوری فعلی، تشکیل شد.

آنچه که در این جلسه به عنوان دستاورد قابل طرح است، همدلی مدیران و نگاه یکپارچه به حل مشکلات مؤسسات قرآنی است.

در این نشست رحیم قربانی، فهرستی از اولویت‌های پیشنهادی را در اختیار مدیرعامل اتحادیه کشوری قرار داد. به زعم ایشان مبتنی بر این اولویت‌ها، مشکلات مؤسسات باید حل شود و از این پس هم امور باید بر همین مبنا پیگیری شود.

برخی از نظرات اعضا در این جلسه عبارتند از:

  1. ضرورت تحلیل وضعیت مؤسسات(تحلیل جامعی نسبت به وضعیت فعلی مؤسسات از ابعاد مختلف وجود ندارد).
  2. ضرورت توانسنجی مؤسسات(کاری که برخی از دستگاه‌های حاکمیتی، در گذشته شروع کرده و استمرار آن باید توسط اتحادیه انجام گیرد).
  3. ضرورت پیگیری مصوبه واگذاری 50 درصد اعتبارات منشور توسعه فرهنگ قرآنی به اتحادیه کشوری، برابر سوابق گذشته.
  4. تأکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی (رفع ضعف در وضعیت اطلاع‌رسانی به نسبت اطلاع‌رسانی گذشته اتحادیه تشکل‌ها).
  5. ضرورت واسپاری امور ستادی اتحادیه به افراد و یا مؤسسات.
  6. یافتن راهکارها و برنامه‌هایی در راستای استقلال مالی اتحادیه‌های استانی جهت ایفای نقش ستادی اعم از پشتیبانی، نظارت و هدایت مؤسسات قرآنی.
  7. توجیه نمایندگان اتحادیه‌های استانی در دفاع همه‌جانبه از اهداف و مشکلات اتحادیه و عدم انعکاس مشکلات غیر مرتبط با اتحادیه کشوری.
  8. هویت‌بخشی به اتحادیه‌های استانی کل کشور، در کنار استقلال آن‌ها.

یادآور می‌شود، از حسن محمدی، مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآنی نیز جهت حضور در این نشست دعوت شده بود و بنابر اعلام نظر مدیرعامل اتحادیه، عدم حضور وی غیر مترقبه بود در حالی که اعضا علاقه‌مند به حضور و استماع نظرات محمدی نیز بودند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha