کد خبر: 4098163
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۰
در شورای عالی فضای مجازی تأکید شد؛

ضرورت صیانت از حریم خصوصی کاربران در پلتفرم‌های ایرانی

در جلسه شورای‌ عالی فضای مجازی بر صیانت از حریم خصوصی و امنیت اطلاعات کاربران در پلتفرم‌های ایرانی تأکید شد و اعضا پس از بحث و بررسی درباره آن مقرر کردند قوه قضائیه بخشنامه‌ای در این رابطه به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ کند.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در جلسه شورای‌ عالی فضای مجازی که عصر امروز، 17 آبان‌ماه به ریاست حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور برگزار شد، گزارشی از آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات ارائه شد.

همچنین وضعیت اقتصاد دیجیتال و چالش‌های موجود در این حوزه مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت.

از دیگر دستورات جلسه امروز شورای عالی فضای مجازی می‌توان به صیانت از حریم خصوصی و امنیت اطلاعات کاربران در پلتفرم‌های ایرانی اشاره کرد که اعضا پس از بحث و بررسی درباره آن مقرر کردند قوه قضائیه بخشنامه‌ای در این رابطه به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ کند.

در این جلسه همچنین بر استفاده بیشتر از پلتفرم‌های داخلی و تقویت ثبات شبکه به خصوص سرعت و کیفیت اینترنت تأکید و مقرر شد وزارت ارتباطات برای بهبود وضعیت خدمات شبکه اقدام کند.

همچنین در این جلسه بر اساس گزارش ارائه شده از سوی مرکز ملی فضای مجازی، در حوزه اقتصاد دیجیتال، حضور کسب و کارها بر روی ۱۰ پلتفرم داخلی افزایش داشته و بیش از ۶۰ درصد از کسب و کارها در پلتفرم‌های ایرانی حضور پیدا کرده‌اند.

گزارش مرکز ملی فضای مجازی بیان می‌کند که میزان تحویل بسته‌های پستی نسبت به شهریورماه افزایش قابل توجهی داشته است که نشان از رونق اقتصاد دیجیتال در حوزه کسب و کارهای خرد در فضای مجازی دارد.

یادآور می‌شود، در این جلسه همچنین حمایت دولت از حضور کسب و کارها در پلتفرم‌های ایرانی مورد تأکید قرار گرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha