کد خبر: 4104255
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۲

هشدار شیخ عیسی قاسم درباره صهیونیستی‌سازی بحرین

رهبر شیعیان بحرین شتاب رژیم آل خلیفه برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و درباره صهیونیستی‌سازی بحرین هشدار داد.

به گزارش ایکنا، آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در توئیتر خود نوشت: از برنامه‌های سیاسی رژیم در بحرین، تبدیل اجباری جامعه آن به یک جامعه یهودی است که در آن جشن‌ها و برنامه‌های یهودی اجرا شود و جشن «حانوکا» یک نمونه از این نشانه‌ها است.

وی افزود: دشمنی امت اسلامی و عربی با رژیم صهیونیستی که همه ارزش‌ها، منافع و وجود مسلمانان را هدف قرار داده، باید افزایش یابد و اخباری که از جام جهانی می‌رسد، بشارت‌بخش آینده است.

آیت الله شیخ عیسی قاسم، پیش‌تر از ملت بحرین خواسته بود تا از فروش خانه و زمین به یهودی‌ها خودداری کنند.

وی در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: کسی که زمین و خانه‌ای را به یهودی‌ها بفروشد، خاک و سنگ نفروخته بلکه وطن‌فروشی، ملت‌فروشی، تاریخ‌فروشی، مقدسات‌فروشی و اسلام‌فروشی کرده است.

قرارداد سازش میان بحرین و امارات با رژیم صهیونیستی ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ با دلالی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا امضا شد و این کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین‌ ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست‌ها آشکار و رسمی کرد.

به دنبال بحرین و امارات، کشورهای سودان و مغرب نیز با حمایت‌های دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا به عادی‌سازی روابط میان خود و رژیم صهیونیستی اقدام کردند.

اسحاق هرتسوگ، رئیس رژیم صهیونیستی قرار است فردا چهارم دسامبر (۱۳ آذرماه) به دعوت حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین به این کشور سفر کند.

این نخستین دیدار رسمی رئیس رژیم صهیونیستی از بحرین به شمار می‌رود.

هرتسوگ قرار است روز پنجم دسامبر نیز از بحرین وارد امارات شود و پس از دیدار با محمد بن زاید، رئیس امارات متحده عربی در یک همایش در ابوظبی شرکت کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha