کد خبر: 4118343
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹
چکشیان بیان کرد:

افزایش مشارکت جامعه کارگری در جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بیان اینکه جامعه کارگری و کار و تولید در وسط میدان ایستاده و به تولید کالای ایرانی می‌پردازد، گفت: به همین منظور کمیته کارگری و کارآفرینی ستاد دهه فجر شکل گرفته و چند رویکرد را در دستورکار خود قرار داده است که یکی از آن‌ها افزایش مشارکت جامعه کارگری در جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی است

چکشیان

به گزارش خبرنگار ایکنا، محمد چکشیان، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست خبری تشریح برنامه‌های این وزارتخانه در ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی که پیش از ظهر امروز، دهم بهمن، در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را مهمترین سند هدایت‌کننده و تبیین‌کننده اهداف پیش روی انقلاب اسلامی عنوان کرد و در این رابطه گفت: مهمترین مطلب در بیانیه گام دوم انقلاب نگاه خوش‌بینانه به آینده است که باید این نگاه، منطقی و مبتنی بر واقعیت‌ها باشد.

وی افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر استفاده از ظرفیت‌های مادی تأکید شده و اینکه در استفاده از ظرفیت‌های مادی ایراداتی وجود دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه انقلاب اسلامی، عنصر اراده ملی را به عنوان جانمایه پیشرفت وارد ادبیات سیاسی کشور کرده است، گفت: هرگاه مردم وارد صحنه شدند شاهد پیشرفت کار بودیم اما هرگاه در میدان حضور نداشتند کار پیش نرفته یا اینکه کُند پیش رفته است، لذا برای حل مشکلات باید از ظرفیت مردمی به صورت جدی بهره برد.

نقش‌آفرینی جامعه کارگری

چکشیان با مهم دانستن نقش جامعه کارگری در رویدادهای مختلف سیاسی و اجتماعی افزود: جامعه کارگری، کار و تولید و کارآفرینی نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند که متشکل از ۴۰ میلیون ایرانی هستند که همه اینها موتور محرک و توسعه کشور محسوب می‌شوند. جامعه کار و تولید را باید از منظر نقشی که دارند مورد بررسی قرار داد و این جامعه نقش ویژه‌ای در پیروزی انقلاب اسلامی داشت و بعد از انقلاب هم به ایفای نقش سازنده خود ادامه داد.

وی ادامه داد: جامعه کارگری و کار و تولید در وسط میدان ایستاده و به تولید کالای ایرانی می‌پردازد و به همین منظور کمیته کارگری و کارآفرینی ستاد دهه فجر شکل گرفته و چند رویکرد را در دستورکار خود قرار داده است که یکی از آن‌ها افزایش مشارکت جامعه کارگری در جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی است و به همین منظور برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته تا از جامعه کارگری برای حضور در این جشن‌ها دعوت شود. دومین رویکرد ما از تشکیل این کمیته جهاد تبیین و سومین رویکرد امیدآفرینی است.

برپایی میزهای خدمت

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مجموعه‌های مختلف در کمیته ملی کارگری و کارآفرینی حضور دارند و در کمیته‌های استانی هم به همین شکل است، گفت: میز‌های خدمت یکی از اولویت‌های مهم ماست که راه‌اندازی کرده‌ایم و در همین راستا در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن چه در تهران و چه در سایر شهرستان‌ها، موکب‌هایی راه‌اندازی شده و به ارائه خدمات مختلف می‌پردازند و حتی این خدمات در حوزه اشتغال، فنی و حرفه‌ای و سازمان بهزیستی ارائه خواهند شد.

چکشیان نقش اشتغال‌آفرینی را در توسعه جامعه مهم توصیف کرد و در زمینه عنوان کرد: فرهنگ کار دارای ارزش است و باید انگیزه کار در مردم ایجاد شود و اینکه در جامعه جا بیفتد کار دارای ارزش است و به همین منظور سازمان فنی و حرفه‌ای نهضت مهارت‌آموزی را راه‌اندازی کرده و به طور همزمان با نهضت ارتقای مهارت پیش می‌رود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha