کد خبر: 4118645
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰

هزینه‌ سفر به عتبات عالیات،با توجه به قیمت نرخ ارز تعیین می‌شود

ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان درباره هزینه سفر عتبات در بیست و سومین دوره اعزام‌ها اعلام کرد که این امر تابع تصمیمات سازمان حج و زیارت است.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، درباره هزینه سفر عتبات در بیست و سومین دوره اعزام‌ها باید گفت که این امر تابع تصمیمات سازمان حج و زیارت است. نرخ‌گذاری خدمات مربوط به سفر عتبات عالیات وابسته به نرخ ارزی‌ است که از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به سازمان حج و زیارت اعلام می‌شود که با توجه به شناور بودن قیمت ارز در بازار، هزینه نهایی سفر نیز دستخوش تغییرات بوده و متاسفانه به صورت غیرمترقبه در حال حاضر افزایشی است.

هزینه اولیه تقریبی اعلام شده در سامانه ثبت نام بر اساس قیمت روز دلار(37 هزار تومان) تعیین شده بود که متأسفانه در حال حاضر با افزایش قیمت قابل توجهی مواجه شده و بر همین اساس هزینه پرداختی توسط زائر در زمان ثبت نام نهایی افزایش پیدا کرده است. همچنین قیمت نهایی عتبات در استان‌های دیگر نیز بر اساس فاصله ایستگاه پروازی و با توجه به دوری و نزدیكی به مرز و مسافت هوایی متفاوت اعلام شده است.

لازم به ذکر است، قیمت نهایی عتبات از سوی سازمان حج و زیارت به ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ابلاغ و هزینه اخذ شده از زائرین نیز به حساب شركت مجری واریز می‌شود. این هزینه شامل حمل و نقل، اسكان، تغذیه و سایر خدمات زائرین از شهر مبدا به كشور عراق و بالعكس است.

گفتنی است ثبت نام بیست و سومین دوره عتبات دانشگاهیان از 22 لغایت 29 دی ماه انجام شد و در این مدت بیش از 50 هزار نفر از دانشگاهیان سراسر کشور برای اعزام به عتبات عالیات در سایت لبیک ثبت نام کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha