کد خبر: 4215081
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۱
ترقی اظهار کرد:

حج برائت مطلوب؛ نیازمند بسیج امت اسلامی + صوت

قائم‌مقام حزب مؤتلفه اسلامی با تأکید بر اینکه در حج امسال شاهد بسیج عموم مسلمانان در برائت از صهیونیست‌ها و حامیان آن خواهیم بود، گفت: این مسئولیت سنگین نیازمند آگاهی‌بخشی به امت اسلامی، تبیین مظالم آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهای حامی جنایات صهیونیست‌ها و تعمیق انزجار عمومی مسلمانان از جنایتکارانی است که انواع و اقسام جنایات را علیه زنان، مردان و کودکان فلسطینی به کار برده‌اند. 

حمیدرضا ترقی، قائم‌مقام حزب مؤتلفه اسلامی

حمیدرضا ترقی، قائم‌مقام حزب مؤتلفه اسلامی، در گفت‌وگو با ایکنا درباره اهمیت ویژه مسئله «برائت» در حج امسال با توجه به مقاومت بی نظیر مردم غزه و نسل‌کشی رژیم صهیونیستی گفت: مقام معظم رهبری، حج امسال را برای نخستین بار حج برائت، نامگذاری کردند. این نشان می‌دهد که امسال مسئولیت حجاج و برگزارکنندگان حج بسیار خطیر و سنگین است.

وی با تأکید بر اینکه در حج امسال شاهد بسیج عمومی مسلمانان در برائت از صهیونیست‌ها و حامیان این رژیم جعلی خواهیم بود، گفت: این مسئولیت سنگین نیازمند آگاهی‌بخشی به امت اسلامی، تبیین مظالم آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهای حامی جنایات صهیونیست‌ها و تعمیق انزجار عمومی مسلمانان از جنایتکارانی است که انواع و اقسام جنایات را علیه زنان، مردان و کودکان فلسطینی به کار برده‌اند. 


بیشتر بخوانید: 


ترقی بیان کرد: طبیعی است برائت، نقش بسیار مؤثری در تأیید و قبولی حج مسلمانان خواهد داشت. حج بی‌برائت نسبت به دشمنان اسلام و افرادی که در طول سالیان طولانی از هیچ تلاشی برای سرکوب، استعمار و تحقیر مسلمانان و کشتار آنها دریغ نکردند،  حج بی‌اثری است که مقبول پروردگار نخواهد بود. 

قائم‌مقام حزب مؤتلفه اسلامی درباره وظیفه مسئولان و کارگزاران حج و نهادهای مرتبط با این فریضه برای انتقال منطق قرآنی برائت به حجاج سایر کشورها، گفت: به طور طبیعی کاروان‌ها، وظیفه سنگینی دارند. تمام روحانیون کاروان‌ها باید وقت وسیعی را به تبیین جنایات صهیونیست‌ها و بیان دلایل توجه ویژه به مسئله برائت در حج امسال اختصاص دهند.

تبلور برائت در رمی جمرات

وی با تأکید بر اینکه برائت در حج تمتع از ظلم صهیونیست‌ها و حامیان آنها و دشمنان اسلام است، افزود: تبلور این برائت باید در رمی جمرات، کاملا خود را نشان دهد. زیرا شیطان امروز، آمریکا و رژیم صهیونیستی است که نقش اصلی را در مقابله با مسلمانان داشته و دارند. 

وی در پاسخ به این سؤال که تحولات اخیر چه میزان نقش وحدت‌آفرین فلسطین را در میان امت اسلامی، برجسته کرده است، اظهار کرد: امروز حتی غیر مسلمانان در سراسر جهان نیز نسبت به جنایات صهیونیست‌ها واکنش نشان داده و مخالفت می‌کنند و شاهد هستیم که دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا، که ممکن است هیچ کدام مسلمان هم نباشند و شناختی نسبت به اسلام نداشته باشند،  نسبت به جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم غزه و فلسطین آگاه و بیدار شده و اعتراضات گسترده‌ای را راه انداخته‌اند.

پیشگامی مسلمانان در محکومیت اسرائیل

قائم‌مقام حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه یک موضع متحد و مشترک در سطح جهانی علیه صهیونیست‌ها شکل گرفته است، گفت: طبیعی است که مسلمانان باید در این زمینه از فرصتی که برای اثبات مظلومیت مردم فلسطین و ظالم، ستمکار و جنایتکار بودن صهیونیست‌ها پدید آمده به خوبی بهره‌برداری کنند و حج بهترین و بزرگترین ظرفیت برای نشان دادن حمایت جهان اسلام از ملت فلسطین و ضدیت با رژیم صهیونیستی است.

وی تصریح کرد: مسلمانان باید در محکومیت اسرائیل و ابراز تنفر از رژیم کودک‌کش صهیونیستی پیشگام و پیشرو باشند تا این موضع‌گیری و مقابله نهایتاً منجر به محو اسرائیل به عنوان خواسته حضرت امام راحل و بسیاری از عناصر جبهه مقاومت، شود. 

ترقی درمورد اینکه چه میزان حج زمینه فشار مردمی را بر دولت‌های اسلامی جهت قطع روابط و شریان‌های اقتصادی با اسرائیل فراهم می‌کند؟ افزود: طبیعتا در چنین فضایی، مردم کشورها از یک فرصت مناسب‌تری برای اعمال فشار و قدرت‌ بر دولت‌های خود برخوردار هستند و دولت‌ها در چنین شرایطی نمی‌توانند مثل گذشته نسبت به فلسطین بی‌تفاوت باشند یا از صهیونیست‌ها حمایت کنند.

فلسطین؛ محور وحدت امت اسلامی

وی تأکید کرد: براین اساس ایام حج، فرصتی است تا حجاج آگاهی لازم را پیدا کنند و هنگامی که به کشورهای خود باز می‌گردند، می‌توانند به بصیرت افزایی ملت‌ها، کمک کنند. آگاهی ملت‌ها موجب می‌شود تا همگان با بصیرت به صف مخالفان رژیم صهیونیستی بپیوندند.

کد

ترقی در پایان با بیان اینکه تظاهرات، اعلام انزجار عمومی و تجمعات مسلمین، فرصتی است که دولت‌ها نمی‌توانند با آن مقابله کنند، گفت: از فرصت و ظرفیت حج امسال باید در راستای انسجام و وحدت امت اسلامی استفاده کرد و با برجسته کردن محوریت فلسطین در وحدت اسلامی مقابله با اسرائیل را عمق بخشید. 

انتهای پیام
captcha