کد خبر: 3340336
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۷
سعید بهمنی خبر داد:
گروه حوزه‎های علمیه: رئیس کارگروه پژوهش بررسی اسناد راهبردی شورای توسعه فرهنگ قرآنی از تدوین یک سوم اسناد راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی خبر داد و گفت: دو سوم اسناد نیز در جلسات آتی باید تدوین شود.

حجت‎الاسلام والمسلمین سعید بهمنی، عضو حوزوی شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور در گفت‎وگو با خبرگزاری بین‎المللی قرآن (ایکنا) گفت: تاکنون یک سوم اسناد راهبردی شورای توسعه فرهنگ قرآنی تدوین شده است.

وی با اشاره به برگزاری اولین جلسه بازنگری اسناد راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی که اخیرا در مشهد برگزار شد ادامه داد: دوسوم اسناد باقی مانده نیز باید تدوین شود از این رو دومین جلسه بررسی این اسناد طی چند روز آینده برگزار می‎شود.

بهمنی بیان کرد: اسناد راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی نقشه راه برای برنامه پنج ساله برنامه ششم توسعه کشور است که وضعیت برنامه‎های قرآنی را برای پنج سال آینده ترسیم خواهد کرد.

وی اظهار کرد: شورای توسعه فرهنگ قرآنی چند کمیسیون دارد که شامل؛ پژوهش و آموزش عالی با ریاست وزیر علوم، آموزش عمومی با ریاست وزیرآموزش و پرورش و تبلیغ و ترویج با ریاست وزارت ارشاد است.

مدیر گروه علوم قرآنی مرکز فرهنگ و معارف قرآن کریم با بیان اینکه سه کارگروه برای بررسی این اسناد تشکیل شده است عنوان کرد: در جلسه اول بررسی اسناد راهبردی، سه کارگروه ویژه تشکیل شد که ریاست کارگروه آموزش عمومی قرآن بر عهده «محمدعلی خواجه‌پیری»، ریاست کارگروه تبلیغ و ترویج برعهده حجت‌الاسلام علیرضا حشمتی و ریاست کارگروه پژوهش را نیز حجت‌الاسلام سعید بهمنی برعهده داشت.

وی افزود: اسناد راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی بعد از بازنگری و تدوین در اختیار سازمان برنامه‎ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری قرار می‎گیرد و توسط دولت باید تصویب شود.

بهمنی با بیان اینکه بررسی یک سوم اسناد مربوط به تمامی کارگروه‎ها است گفت: نشست اول بررسی این اسناد چندی قبل در مشهد برگزار شد و نشست دوم دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی نیز طی چند روز آینده برگزار می‎شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: