کد خبر: 3814691
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
با حضور سفیر عراق در ایران؛
گروه حوزه‌های علمیه - سفیر جمهوری عراق در ایران با حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این دانشگاه، با رئیس این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایکنا، سعد عبدالوهاب قندیل، سفیر جمهوری عراق و یاسر الحجاج، رایزن فرهنگی این کشور در تهران، شامگاه شنبه با حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن نواب، رئیس دانشگاه ادیان و جمعی از معاونان و مدیران این دانشگاه غیردولتی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار، که دانشجویان عراقی شاغل به تحصیل در دانشگاه ادیان و مذاهب نیز حضور داشتند، سیدابوالحسن نواب ضمن خوش‌آمدگویی به سفیر و هیئت همراه، از همکاری صمیمانه وی در به رسمیت شناختن دانشگاه ادیان و مذاهب از سوی وزارت علوم و تکنولوژی عراق تقدیر و قدردانی کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های دو کشور ایران و عراق بیش از پیش از در حوزه‌های مختلف علمی گسترش یابد.

همچنین سعد عبدالوهاب قندیل، سفیر جمهوری عراق در ایران، نیز که به تازگی به این مسئولیت منصوب شده است، ضمن تشکر از دعوت دانشگاه ادیان و مذاهب، گفت: امروزه بیش از هرچیز باید فضای گفت‌وگو بین ملت‌ها تقویت شود. دو مسئله جدل و گفت‌وگو وجود دارد که باید این دو را از یکدیگر تفکیک کرد. جدل کاری است که هدف از آن تحمیل عقیده بر طرف مقابل است اما هدف از گفت‌وگو تحمیل عقیده نیست، بلکه به میان آوردن آرا و نظرات دو طرف و گفت‌وگو درباره آن‌هاست.

وی افزود: سیاست عراق مبتنی بر گفت‌وگوست و درصددیم با همه کشورها گفت‌وگو و از تشنج و تخاصم دوری کنیم.

یادآور می‌شود سفیر جدید عراق در ایران،‌ استاد دانشگاه بریتانیاست و دانشگاه ادیان در جمهوری اسلامی ایران نخستین دانشگاهی است که وی از آن بازدید کرد.

رایزن فرهنگی عراق نیز آمادگی خود را برای تداوم همکاری‌های علمی دو طرف اعلام کرد و در ادامه به سؤالات تعدادی از دانشجویان عراقی دانشگاه ادیان و مذاهب پاسخ گفت.

در ادامه این دیدار نماز جماعت برپا شد و میهمانان برای افطار میهمان دانشگاه ادیان بودند و سپس از کتابخانه تخصصی ادیان و مذاهب بازدید کردند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: