کد خبر: 3818334
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
پورموسوی:
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ مدیرعامل اتحادیه قرآنی سیستان و بلوچستان گفت: در بحث اتحادیه قرآنی کشور انتظار داریم که توجه به اینکه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، بالاترین نهاد تصمیم‌گیری قرآنی کشور است، به صورت جدی ورود پیدا کند و موضع خود را شفاف بیان کند.

مهدی پورموسوی، مدیرعامل اتحادیه‌ مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا با اشاره به پیشنهاد رئیس هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور که با عنوان «تشکیل کمیته هماهنگی و هم‌افزایی بین دو اتحادیه قرآنی» بر روی خروجی این خبرگزاری قرار گرفت، گفت: در بحث اتحادیه قرآنی کشور انتظار داریم که با توجه به اینکه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، بالاترین نهاد تصمیم‌گیری قرآنی کشور است، به صورت جدی ورود پیدا کند.
وی با تأکید بر اینکه مجمع عمومی مدیران عامل اتحادیه‌ها و همچنین نمایندگان مؤسسات استانی در آذرماه 97، قانونی و با توجه به دستور حجت‌الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور بود، اظهار کرد: همچنین ناظران نیز در این جلسه حضور داشت، لذا انتظار داریم با قوت کامل، پشتیبانی ویژه در بحث بودجه‌ها و حمایت‌های معنوی و مادی داشته باشند.
پورموسوی بیان کرد: خواسته حدود پنج هزار مؤسسه و خانه قرآنی فعال کشور، دوری از موازی‌کاری و تفرقه و برقرار شدن اتحاد میان قرآنیان در استان‌ها و مهم‌تر از آن در سطح کشور است.
وی با تأکید بر اینکه اتحادیه تشکل‌های قرآنی جایی برای فعالیت ندارند، هنگامی که اتحادیه واحد با رأی مؤسسات انتخاب شد و روند ثبتی آن نیز انجام شد، اظهار کرد: شورای توسعه فرهنگ قرآنی و در درجه بالاتر شورای عالی انقلاب فرهنگی باید به عنوان بالاترین مقام قرآنی و فرهنگی کشور، پیگیری این موضوع را کنند و شفاف جواب قرآنیان را دهند.
انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: