کد خبر: 3829127
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
گروه دانشگاه ـ رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر از اعلام برندگان مسابقه بزرگ قرآنی ضیافت نور 2 در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد.

به گزارش ایکنا؛ مهدی ورسه‌ای، رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، با اعلام این خبر گفت: دومین دوره این مسابقات همزمان با حلول ماه مبارک رمضان امسال انجام شد که استقبال پرشور دانشجویان را به همراه داشت. در این مسابقات در مجموع 90 سوال با پاسخ‌های کوتاه و تشریحی که بعضاً جوانب تفسیری قرآن را نیز در بر می‌گرفت، از سی جزء قرآن کریم طرح شد.

وی ضمن اشاره به نحوه طراحی سوالات و دربرگیری جنبه‌های متفاوت آموزشی قرآن در آن‌ها، به هدف این مسابقات اشاره داشت و بیان کرد: هدف از این مسابقات افزایش انس با قرآن در میان دانشجویان و ایجاد مقدمه جهت تدبر و عمق‌گرایی بیشتر در مواجهه با آیات بود که این مسئله می‌تواند با همت و اراده بیشتر و همچنین لطف الهی منجر به عمل به قرآن شود.

ورسه‌ای ادامه داد: در پایان این دوره از مسابقات ضیافت نور، فاطمه خدایاری در جایگاه اول، علی دهقان و زهرا سلطانی مشترکاً در جایگاه دوم و زهرا صادق طبقی در جایگاه سوم قرار گرفتند. زهرا نجفی و ندا یزدانی نیز به عنوان نفرات برگزیده به قید قرعه از میان تمام شرکت‌کنندگان، انتخاب شدند.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر در پایان ضمن تقدیر از همکاری اداره خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دایره فرهنگی آن به سبب اطلاع‌رسانی شایسته این مسابقات در میان دانشجویان، اظهار کرد: برگزاری این مسابقات در دو دوره گذشته و استقبال از آن در دانشگاه امیرکبیر نشان می‌دهد که این مسابقات قرآنی از ظرفیت لازم جهت برگزاری در سطح ملی برخوردار است که در این راستا همکاری و حمایت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی در کل کشور و به ویژه سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به عنوان یکی از متولیان امر قرآن، قطعاً تأثیرگذار خواهد بود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: