کد خبر: 3844143
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
گروه بین‌الملل ــ یک دختر نابینای فلسطینی اهل شهر «خان‌یونس» در نوار غزه موفق شد که اجازه‌نامه قرائت قرآن به سند متصل از پیامبر اکرم(ص) و به روایت «حفص از عاصم» را دریافت کند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از خبرگزاری فلسطینی «صفا»، در برنامه رادیویی آموزش قرائت قرآن که دیروز، 31 شهریور، از رادیو قرآن غزه پخش شد، شیخ هانی العلی، قاری فلسطینی، پس از شنیدن قرائت «شمس ابوشحمه»، دختر روشندل 17 ساله فلسطینی، اجازه‌نامه قرائت قرآن با سند متصل به پیامبر اسلام ص) را به او اعطا کرد.
 
ابوشحمه دوره ابتدایی و راهنمایی خود را در مدرسه نابینایان «النور و الأمل» و دوره متوسطه را در مدرسه «عکا»، که به دانش‌آموزان عادی اختصاص دارد، تحصیل کرده است.
 
وی دوره مقدماتی و عالی تجوید و قرائت قرآن را بر اساس قرائت ابن کثیر با موفقیت گذرانده و از سال 2018 کل قرآن را به سند شیخ محمد القرناوی قرائت کرده است.
 
ابوشحمه دوره‌ای را برای آمادگی دریافت اجازه‌نامه نگذرانده و تنها به دلیل توانایی و تسلط او در قرائت قرآن، این اجازه‌نامه به وی اعطا شده است.
 
یادآور می‌شود، اجازه‌نامه، دانشنامه‌ای است که از سوی شیخ اجازه‌دهنده و مسلط به قرائت قرآن به یک دانش‌آموخته قرآنی اعطا می‌شود، مبنی بر اینکه این دانش‌آموخته قرآن را با رعایت تجوید و تفاوت میان متشابهات قرائت کرده است.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: