کد خبر: 3870208
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
گروه بین‌الملل ــ رسانه‌های عرب‌زبان، امروز، 18 دی‌ماه، ضمن پوشش بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم، موضع ایشان درباره ضرورت خروج نیروهای آمریکایی از منطقه را مورد توجه قرار دادند.

بازتاب سخنان رهبری در رسانه‌های جهانبه گزارش ایکنا؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، امروز ،18 دی‌ماه، در دیدار با مردم قم سخنرانی و بر ضرورت خروج کامل نیروهای آمریکایی از منطقه تأکید کردند.

این مسئله با اهتمام ویژه رسانه‎های عرب‌زبان مواجه شد؛ به گونه‌ای که بسیاری از این رسانه‌ها به صورت همزمان این سخنرانی را پوشش خبری دادند.

پایگاه خبری المیادین با پوشش لحظه به لحظه بیانات مقام معظم رهبری در قالب اخبار فوری نوشت: این سخنرانی چند ساعت بعد از شلیک ده‌ها موشک زمین به زمین به پایگاه عین الاسد در عراق انجام شد.

المیادین تأکید کرد که این سخنرانی در شرایط مهم و تاریخ‌سازی انجام شد.

پایگاه خبری العهد نیز با انتشار سخنان مقام معظم رهبری در این دیدار به نقل از ایشان تأکید کرد: خروج نیروهای آمریکایی از منطقه امری ضروری است.

پایگاه خبری ارم نیوز نیز بیانات رهبر معظم انقلاب را مورد توجه قرار داد و نوشت: حمله به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق، سیلی به صورت این کشور بود و ترور سردار سلیمانی نشان داد، انقلاب ایران زنده است.

پایگاه خبری المنار نیز با پوشش لحظه به لحظه بیانات رهبری به نقل از ایشان نوشت: ما کشورهای منطقه را اگر به ما حمله نکنند، دشمن نمی‌دانیم.

المنار به نقل از رهبر انقلاب تأکید کرد: زمان حضور آمریکایی‌ها در منطقه به پایان رسیده است و دولت‎‌ها و ملت‌های منطقه حضور آن‌ها را نمی‌پذیرند.

پایگاه خبری السومریة نیوز نیز ضمن نقل سخنان آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر کافی نبودن حمله موشکی به پایگاه‎های آمریکایی، در پاسخ به جنایات آمریکا، تصریح کرد: شهید سلیمانی هم شجاع و هم با تدبیر بود؛ او به دل خطر می‌رفت و ابایی نداشت.

خبرگزاری آناتولی نیز با پوشش خبری بیانات آیت‌الله خامنه‌ای نوشت: رهبر ایران حمله موشکی کشورش را سیلی به صورت ایالات متحده توصیف و تأکید کرد: عملیات نظامی علیه واشنگتن کافی نیست.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: