کد خبر: 3872044
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
گروه حوزه‌های علمیه - در پی اجرای قانون شهروندی NRC در هند، جامعةالمصطفی(ص) در بیانیه‌ای نوشت: اجرای قانون جدید شهروندی NRC، فشار‌ها و محدودیت‌های شدیدی برای میلیون‌ها مسلمان مقیم در این کشور ایجاد کرده است؛ این وضعیت، فراتر از جنبه دینی و مذهبی، برای هر انسان آزاده‌ای دردناک و تأسف‌بار است و لذا موجب محکومیت و انتقاد در برخی مجامع بین‌المللی شده است.

به گزارش ایکنا، متن بیانیه جامعةالمصطفی(ص) در محکومیت اجرای قانون شهروندی NRC در هند و هشدار درباره وضعیت مسلمانان به این شرح است:

بسمه‌تعالی

براساس گزارش‌های رسیده از منابع خبری، دولت هندوستان در راستای اجرای قانون جدید شهروندی NRC، فشار‌ها و محدودیت‌های شدیدی برای میلیون‌ها مسلمان مقیم در این کشور ایجاد کرده که آنان را ملزم به ترک وطن و خانه و زندگی‌شان نموده است و دچار آوارگی و بی‌پناهی و آسیب‌دیدگی می‌شوند.

این وضعیت، فراتر از جنبه دینی و مذهبی، برای هر انسان آزاده‌ای دردناک و تأسف‌بار است و لذا موجب محکومیت و انتقاد در برخی مجامع بین‌المللی شده در همین رابطه، حمله و هجوم به یک مرکز آموزش علمی و دینی در شهر بنارس و یک مرکز در شهر مظفرنگر، که با ضرب و جرح و بازداشت مدیر آن مرکز حجت‌الاسلام والمسلمین سیداسدرضا حسینی، که یک شخصیت برجسته علمی و مذهبی و مورد احترام جامعه است و نیز طلاب علوم دینی آن مدرسه همراه بوده و فضای ساختمانی مدرسه نیز مورد تخریب و آسیب قرار گرفته است.

جامعةالمصطفی(ص) العالمیة به عنوان یک مرکز علمی و آموزشی، که در سطح بین‌المللی فعالیت دارد و هزاران دانشجو از ملیت‌ها و ادیان و مذاهب مختلف را برای آموزش علوم انسانی و اسلامی را در خود جای داده و محبت، مسالمت، همبستگی، رفتار انسان‌دوستانه و صلح‌آمیز را مبنای تعلیم و تربیت خود قرار داده است، نگرانی عمیق خود را از عوارض سنگین و تبعات ناخوشایند اجرای NRC و تأسف و تأثر خود را از این حادثه ابراز می‌دارد و به دولتمردان هند یادآوری شود که عدم رعایت قوانین بین‌المللی و حقوق بشری و فشار و محدودیت بر ملت‌ها، موجب تنزل جایگاه و موقعیت دولت‌ها و حاکمان و سیاستمداران خواهد شد.

جامعةالمصطفی‌(ص) العالمیة

انتهای پیام
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سیدعرفان مهدی
|
India
|
۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۰۹:۵۰
0
2
باسمه تعالی
بیانه خیلی خوب بود تقدیر و تشکر میکنم احسنت
سیده ساجده نقوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۳:۵۷
0
2
به نام خدا
بسیار ممنان هستیم ما طلبه های هندی از شما. لطفا به زبان اردو یا انگلیسی منتشر کنید تا ما بتوانیم در شبکه های مجازی منتشر می کنیم. از خبرگزاری تان بسیار ممنانیم خبرهای المصطفی را از اینجا می فهمیم. خدانگهدارتان
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: