کد خبر: 3873244
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
وزیر آموزش و پرورش:
گروه جامعه ــ وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت مدارس مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان، از برقرار بودن جریان آموزشی در این منطقه خبر داد و گفت: ۵۶ مدرسه که جزء لیست تخریبی‌ها بودند آسیب دیده‌اند و نیازمند از نو ساخته شدن هستند.
جریان آموزش در سیستان‌و‌بلوچستان برقرار است/ تخریب ۵۶ مدرسهبه گزارش ایکنا؛ محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، در حاشیه همایش نسل آفتاب که امروز سه‌شنبه، یکم بهمن‌ماه، برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره برآورد آسیب‌های ناشی از سیل در استان سیستان و بلوچستان به مدارس این منطقه، بیان کرد: اقدامات مربوطه آغاز شده است. دیروز از نزدیک از مناطق سیل‌زده بازدید کردم. بر این اساس حدود ۵۶ مدرسه، که جزء لیست تخریبی‌های ما بوده، در این رخداد آسیب دیده و نیازمند است که از نو ساخته شوند. همچنین ۲۸۶ مدرسه به دلیل اینکه تجهیزات بخشی از این مدارس آسیب دیده است، نیاز به تعمیرات دارند.

وی ادامه داد: دیروز ۲۰ کامیون شامل تجهیزات میز و نیمکت و سایر ملزومات مورد نیاز مدارس تهیه شد. همچنین خیرّان ۴۰ میلیارد تومان را برای ساخت مدارس اختصاص داده‌اند و مقرر شده است تا ۲۰ مدرسه ساخته شود.

حاجی‌میرزایی گفت: سازمان نوسازی هم در آنجا مستقر است و تلاش می‌کند تا کلاس‌های درس با ارسال چادر یا کانکس برگزار شود و وقفه‌ای در آموزش ایجاد نشود و اقدامات برای بازسازی باید به سرعت انجام شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: