کد خبر: 3886199
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
عضو هیئت علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم از ارائه پیشنهاد اجرای طرح ارتقای فرهنگی در ایام مقابله با کرونا خبر داد.

حجت الاسلام عیسی زاده حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی عیسی‌زاده، عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و معارف قرآن کریم، در گفت‌وگو با ایکنا، از ارائه پیشنهاد طرح ارتقای فرهنگی در ایام مبارزه با کرونا خبر داد و گفت: این طرح با توجه به اینکه نماز جماعت مساجد و ادارات کشور تعطیل شده و ائمه جماعات به صورت مستقیم با مأمومین مرتبط نیستند، ارائه شده است.

وی افزود: بنده این طرح را با عنوان ارتقای فرهنگی در ایام مقابله با کرونا را به شورای فرهنگی یکی از وزارتخانه‌ها و امور مساجد سراسر کشور فرستاده‌ام که این مورد استقبال خوبی هم قرار گرفته است.

عیسی‌زاده در توضیحات بیشتر در مورد این طرح تصریح کرد: ائمه جماعات هر کدام با تعداد قابل توجهی از مردم مرتبط هستند و شماره تماس آنان را دارند و می‌توانند برنامه‌ریزی کنند که روزانه چند پیام کوتاه بر مبنای آموزه‌های دینی و قرآنی با محوریت مسائل کاربردی و به‌روز برای مخاطبانشان بفرستند.

عیسی‌زاده بیان کرد: اگر در سراسر کشور چنین طرحی از سوی ائمه جماعات و مبلغان و طلاب که این روزها وقتشان آزاد است و فرصتی برای تبلیغ حضوری هم ندارند انجام شود می‌تواند منشأ تحول فرهنگی عظیمی (در طول این مدت که مردم با ویروس کرونا مواجه هستند) شود.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و معارف قرآن افزود: این طرح مورد استقبال بسیار خوب امور مساجد هم قرار گرفته است و اگر مبلغان، ائمه جماعات و طلاب وارد این طرح شوند در این صورت تعداد زیادی پیام کوتاه دینی، فرهنگی و اعتقادی تولید خواهد شد که می‌تواند گنجینه بزرگی در تولیدات قرآنی و دینی محسوب شود و حتی در اختیار رسانه‌هایی مانند ایکنا قرار گیرد و منتشر شود. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: