کد خبر: 3891283
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷
حجت‌‌الاسلام رستمی:

دانشگاهیان برای جهش تولید به 3 سؤال پاسخ دهند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، از بدنه دانشگاهیان کشور اعم از اساتید، دانشجویان و البته تشکل‌های استادی و دانشجویی خواست تا میدان‌دار حرکت کشور به سمت‌ جهش تولید باشند و به چند سؤال جدی فکر کنند و پاسخ ارائه دهند.

مصطفی رستمی

به گزارش ایکنا؛ حجت‌الاسلام مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در صفحه شخصی خود در اینستاگرام به بیان توضیحاتی درباره وظیفه دانشگاهیان در سال جاری که به نام جهش تولید نام‌گذاری شده پرداخت و نوشت: اگر حرکت پرشتاب به سمت تولید در اقتصاد ایران قبل‌تر یک توصیه بود، امروز و با شرایط جدید یک ضرورت مهم است. پدیده پیش‌بینی نشده کرونا که امروز همه اقتصاد‌های دنیا را درگیر کرده است، حالا بیشتر از قبل کشور‌های جهان را به سمت درون‌گرایی سوق می‌دهد و هر کشوری تلاش می‌کند ظرفیت‌های داخلی خود را قوی‌تر کند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: از سوی دیگر سقوط آزاد قیمت نفت در کنار تحریم‌های شدید آمریکا توفیق اجباری برای محقق شدن بودجه منهای نفت شده است و البته رسیدن به این موفقیت، الزامات و سختی‌های خاص خود را دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی ادامه داد: این دو عامل مهم چشم‌اندازی جز تقویت تولید پیش روی ما نمی‌گذارد و در این میان دانشگاه باید بیشتر از قبل به میدان بیاید و به چند سؤال جدی فکر کند و پاسخ ارائه دهد.

چگونه می‌توان اصل تولید را تبدیل به یک گفتمان عمومی کرد.

موانع جهش تولید در قوای سه‌گانه کدامند و دانشگاه چگونه باید برای رفع این موانع مطالبه‌گری تخصصی کند.

نسبت جهش تولید با شفافیت چیست و چگونه دانشگاه می‌تواند ناظر پروژه شفافیت باشد؟ و مؤلفه‌های تولید که توسط برخی کارشناسان مطرح می‌شود قرابت‌هایی با ادبیات نئولیبرال دارد، دانشگاه چگونه می‌تواند گفتمان تولید را ادبیات‌سازی کند که عارضه‌های نئولیبرالیسم برای آن اتفاق نیفتد و عدالت به حاشیه نرود؟

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها همچنین در ادامه این پیام نوشت: بدنه دانشگاهیان کشور اعم از اساتید، دانشجویان و البته تشکل‌های استادی و دانشجویی باید میدان‌دار حرکت کشور به این سمت و سو باشند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha