کد خبر: 3919802
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
صدها هزار نفر از شیعیان عربستان در مناطق مختلف قطیف، الاحساء و مدینه منوره شامگاه شنبه، هشتم شهریورماه، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تدابیر پیشگیرانه از کرونا در آیین عزاداری شب عاشورای حسینی شرکت کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از وبگاه خبری «juhaina.in»، شیعیان عربستان با حضور در مجالس سوگواری و عزاداری حسینی در برخی از مساجد و حسینیه‌ها، که پذیرای تعداد محدودی از زائران بودند، مراسم شب عاشورا را برگزار کردند.

عزاداران و سوگواران حسینی در حالی که اصول بهداشتی و تدابیر پیشگیرانه از شیوع کرونا را رعایت کرده بودند، به عزاداری پرداختند.

همچنین، شهرها و روستاهای استان قطیف، منطقه شیعه‌نشین عربستان، از روز نخست ماه محرم شاهد برگزاری مراسم عزاداری با رعایت پروتکل های بهداشتی است و از روز تاسوعا بر این فعالیت‌ها افزوده شده است. این مراسم با برگزاری سخنرانی‌های دینی و فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی و حضور جمع زیادی از مردم این منطقه برگزار می‌شود.
 
امسال به دلیل شیوع کرونا، عزاداری‌ها با تعداد محدودی برگزار می‌شود، در حالی که سالانه هزاران نفر در مراسم عزاداری عاشورا در حسینیه‌ها، مساجد و هیئت‌های این مناطق شرکت می‌کردند.

برخی مساجد و حسینیه‌ها در استان‌های شیعه‌نشین الاحساء و قطیف از برگزاری مراسم و فعالیت‌های عاشورایی عذرخواهی و به پخش فعالیت‌ها از طریق برنامه‌های مجازی نظیر یوتیوب و زوم بسنده کرده‌اند. همچنین، سخنان وعاظ و خطیبان حسینی بر موضوعات مختلف اعتقادی و اجتماعی و همچنین تبیین سیره امام حسین(ع) متمرکز است.
 
حضور شیعیان عربستان در مراسم شب عاشورای حسینی + عکس
 
حضور شیعیان عربستان در مراسم شب عاشورای حسینی + عکس
 
حضور شیعیان عربستان در مراسم شب عاشورای حسینی + عکس
 
حضور شیعیان عربستان در مراسم شب عاشورای حسینی + عکس
 
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: