کد خبر: 3933695
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵

اقتصاد مردمی یا ارتباط با آمریکا؛ راه برون‌رفت از مشکلات چیست

به باور حجت‌الاسلام خسروپناه امروز کشور، محتاج جریان واقعی انقلابی و مردم‌دار و دغدغه‌مند و عالم است تا نسبت به حل مشکلات کشور، سیاست و برنامه داشته باشد.

به گزارش ایکنا؛ حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه در یادداشتی از واکنش برخی روشنفکران به انتخابات آمریکا انتقاد کرده است. متن یادداشت از نظر می‌گذرد؛

«مدتی است بحث از انتخابات آمریکا نزد عده‌ای از اصلاح طلبان، داغ شده است و اظهار امیدواری می کنند که پیروزی بایدن وضعیت اقتصاد ایران را تغییر می دهد و لذا این طایفه با نذر و نیاز و دعا از خدا خواستند تا ترامپ از کاخ سفید برود و بایدن به عنوان منجی ایران بر صندلی ریاست جمهوری جلوس کند.

نمی‌دانم چه نامی بر این اندیشه بگذارم؛ مؤدبانه‌ترین نام را جهالت یا تجاهل روشن‌فکرانه می‌دانم.

بایدن به صراحت، خود را صهیونیست می خواند و از شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی اظهار سرور کرد و بارها دشمن اصلی آمریکا را ایران خوانده است. بایدن عضو حزب دمکراتی است که در طول چهل سال انقلاب، بیشترین تحریم علیه ایران را مصوب و‌ اجرا کردند.

حال این دسته از اصلاح طلبها که هشت سال کشور را معطل کردند و فعالیت اقتصادی سفارتخانه‌های ایران در کشورهای خارجی را رها ساختند و شرکت‌های داخلی را به فلاکت کشاندند و میلیون‌ها حاشیه‌نشین و فقیر و بیکار و بیمار بر کشور افزودند؛ چگونه رو دارند دلخوشی خود از آمریکا را به زبان آورند و با چه ترفندی دنبال احیای مجدد خود برای تسخیر حاکمیت هستند؛ آیا باز می خواهند رکود و‌ تورم و گسترش مافیای خودرو و بذر و کود و روغن و گوسفند و‌ مرغ و ده ها نیاز اولیه مردم را با ساختار معیوب بانک مرکزی و گمرک و مالیات دنبال کنند.

نمی‌خواهم نقش برخی از اصول‌گرایان فاسد را در گسترش مافیای اقتصادی و رانت‌های سیاسی نادیده بگیرم که آنها هم بی شک مقصرند و بیش از برخی از اصلاح‌طلبان فاسد به خون شهدا خیانت کردند.

امروز کشور، محتاج جریان واقعی انقلابی و مردم‌دار و دغدغه‌مند و عالم است تا نسبت به حل مشکلات کشور، سیاست و برنامه داشته باشد. انقلابی دردمند هم برای حل مشکلات کشور کافی نیست که باید انقلابیون دردمند آگاه و دانشمند و با تقوا شکل گیرند و به صورت جبهه و جریان و گفتمان در آیند تا امور کشور را ذیل ولایت الهی و با استفاده از منظومه امامین انقلاب و مبتنی بر نظریه نظام انقلابی حل کنند که اگر چنین نشود منحل خواهیم شد و آسیبی به اسلام وارد خواهد شد که تاریخ ندیده باشد.

راه حل اساسی مشکلات اقتصادی ایران، همان راه حل مشکلات نظامی و سیاسی و آن عبارت از اعتماد به اقتصاد مردمی است و این مدل از اقتصادی با اصلاح بانک و گمرک و مالیات محقق می شود.

نقش مجلس شورای اسلامی در اصلاح ساختارهای مالی و تجاری و نقش نهادهای امنیتی و انتظامی در شناسایی سریع مفسدان و نقش قوه قضاییه در برخورد جدی و قاطع و سریع با مفسدان بسیار مهم و ضروری است که تا کنون نهادهای مذکور حرکتهای ارزشمندی انجام دادند و باید از همه آنها تشکر کرد. شکل گیری قوه اجرایی جوان و فعال و کارآمد و انقلابی، نقشه اصلاح اقتصادی تکمیل می‌شود.»

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha