کد خبر: 3936684
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
همزمان با ایام هفته بسیج، تعداد ۱۸۱ پروژه محرومیت‌زدایی در سطح استان مرکزی افتتاح شد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج سازندگی، همزمان با ایام هفته مبارک بسیج و در حاشیه جلسه کارگروه بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی، ۱۸۱پروژه محرومیت‌زدایی با حضور سردار زهرایی، مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور، سردار کریمی، فرمانده سپاه روح‌الله، آقازاده، استاندار استان مرکزی و منصوری، مدیرعامل بنیاد علوی، به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح و بهره‌برداری شد.

این پروژه‌ها شامل احداث ۲۴ پروژه انتقال آب کشاورزی، احداث پنج پروژه انتقال آب شرب، احداث ۲۰ استخر ذخیره آب و بند خاکی، احداث شش پروژه خدمات روستایی(پل و جاده بین مزارع)، اجرای ۱۴پروژه مرمت و لایروبی قنوات، تکمیل ۱۰ پروژه مراکز فرهنگی، مذهبی(مسجد، حسینیه و ...) و احداث ۱۰۲ واحد مسکونی محرومان است.

سردار زهرایی، مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور در جلسه کارگروه بسیج سازندگی سپاه روح‌‌الله استان مرکزی طی سخنانی اظهار کرد: اگر روحیه جهادی و گروه‌های جهادی وجود نداشته باشد، بسیج سازندگی نیز وجود ندارد.

وی افزود: بسیج سازندگی در راستای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری گام برمی‌دارد و امروز بسیج سازندگی اولویت‌های اصلی کشور را برای خود به یک مأموریت و رسالت مهم تبدیل کرده است. چشم‌انداز عالی بسیج سازندگی تشکیل جبهه‌های خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی است که این جبهه در امتداد جبهه مقاومت است و در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی حرکت می‌کند.

مسئول بسیج سازندگی بیان کرد: یکی از وظایف مهم بسیج سازندگی تعامل و هم‌افزایی با نهادهای انقلابی و دستگاه‌های اجرایی برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است. امروز اگر دستگاه‌های اجرایی و نهادهای انقلابی توان و ظرفیت پای کار آوردن بسیج مردمی را ندارند، بسیج سازندگی طی این سال‌ها نشان داده می‌تواند در تحقق این امر مهم موفق عمل کند. همچنین، بسیج سازندگی در اعتمادسازی و پای کارآوردن مردم در طول این سال‌ها بسیار موفق عمل کرده که نمونه‌های آن در طول بحران‌های گذشته همچون زلزله، سیل و کرونا به وضوح دیده می‌شود.

زهرایی در مورد عملکرد گروه‌های جهادی در کشور افزود: گروه‌های جهادی به شکل داوطلبانه و مخلصانه، پیش قراولان و موتور محرک تشکیل جبهه‌سازی خدمت‌رسانی هستند که از همه حق و حقوق دنیایی خود گذشتند و از هیچ تلاشی برای خدمت‌رسانی به مردم فروگذار نمی کنند. امروز جهادگران بی‌ادعا و مخلصانه طلایه‌داران جبهه‌سازی خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی هستند که در راستای تحقق اهداف جبهه مقاومت به امت اسلامی خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری که در پیام ۹ بندی ایشان تأکید شده، تبدیل کردن گفتمان جهادی به گفتمان عمومی جامعه است و بسیج سازندگی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به سامانه مرکزی گروه‌های جهادی افزود: اطلس گروه‌های جهادی امروز یک مجموعه عظیم در کشور است که بیش از ۴۲ هزار گروه جهادی فعال را در کشور تقسیم‌بندی کرده است، که بیش از ۳۰ هزار گروه بیش از یک سال فعالیت می‌کنند و ۱۲ هزار گروه آن امسال تشکیل شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: با توجه به شرایط امروز کشور و شیوع گسترده بیماری کوید ۱۹ طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، نهضت سراسری کمک مؤمنانه و نهضت سراسری جهش تولید جز اولویت‌های سازمان بسیج جهت خدمت‌رسانی به مردم خواهد بود.

زهرایی در جلسه کارگروه بسیج سازندگی مهندس منصوری اعلام کرد: مجموعه بنیاد علوی آمادگی کامل دارد تا از گروه های جهادی و مردمی حمایت کامل انجام دهد.

وی افزود: مجموعه بسیج و مشخصا بسیج سازندگی با وجود نیروهای مخلص جهادی در سراسر کشور دارای سرمایه عظیم و بسیار گرانمایه‌ای است. با توجه به وجود سرمایه عظیم نیروهای جهادی در سازمان بسیج، مجموعه بنیاد علوی آمادگی دارد که از کلیه گروه های جهادی و مردمی، به منظور خدمت رسانی به نیازمندان در سراسر کشور حمایت کامل انجام دهد.

در ادامه، آقازاده، استاندار استان مرکزی گفت: به جرئت می‌توان گفت بسیج در طول انقلاب از جمله نهادهای نادر بوده است که وظایف و مأموریت‌های سخت را به صورت کامل و صحیح انجام داده است.

وی ضمن تقدیر از اقدامات و فعالیت‌های سازمان بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی بسیج، تنها راه نجات کشور را داشتن روحیه جهادی دانست و تصریح کرد: با توجه به درخشش بسیجیان و گروه‌های جهادی، باید روحیه جهادی سرلوحه اقدامات کلیه مدیران استان قرار گیرد تا اقدامات و مأموریت‌های خدمت‌رسانی به مردم سرعت بیشتری گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: