کد خبر: 3936734
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
با پیشنهاد بهاره آروین تصویب شد؛
اعضای شورای شهر تهران به پیشنهاد تجهیز موزه‌های سطح شهر به بخش‌های مناسب کودکان و امکانات چندرسانه‌ای رأی موافق دادند.

به گزارش ایکنا به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، بهاره آروین،‌ عضو شورای شهر تهران در دویست و پنجاهمین جلسه علنی شورای شهر تهران و در جریان بررسی طرح الزام شهرداری تهران به تأمین زیرساخت‌ها و تسهیل سرمایه‌گذاری در طراحی، احداث و بهره‌برداری از موزه‌های کودکان در شهر تهران، در پیشنهادی الحاقی گفت: پیشنهادم این است که موزه‌های موجود در سطح شهر در هماهنگی با نهادهای مربوطه و اقدام به افزودن بخش‌های مناسب کودکان و تجهیز به امکانات چندرسانه‌ای مناسب‌سازی شوند.

وی همچنین، جایگزینی برای بند یک این طرح پیشنهاد کرد و گفت: وقتی ما چهار موزه کودک در سطح شهر داریم، ضرورتی ندارد شهرداری یک موزه دیگر تأسیس کند. شهرداری واقعاً موزه‌دار خوبی نیست و این کار را خوب انجام نمی‌دهد. ما باید به جای موزه‌داری، به نهادهای تخصصی و بخش خصوصی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، کمک کنیم.

آروین ادامه داد: از دیدگاه من، بند یک که مبتنی بر بسترسازی از طریق ارائه تسهیلات واگذاری عرصه‌های مناسب شهری به بخش‌های خصوصی، دولتی، عمومی و مردمی است، نوعی رانت محسوب می‌شود. اینکه زمین شهر را به کسی واگذار کنیم بالقوه فسادخیز است و اگر در دوره ما هم باعث ایجاد رانت و فساد نشود در دوره‌های بعد این امکان وجود خواهد داشت.

عضو شورای شهر تهران تأکید کرد: ما می‌توانیم به جای اینکه از ابتدا نسبت به ساخت ساختمان جدید اقدام کنیم و مبالغ زیادی را صرف این کار کنیم، موزه‌های فعلی را بررسی و تجهیز کنیم. اینگونه منابع شهر هم به صورت ثمربخش‌تر هزینه می‌شود. همچنین، این پیشنهاد در نهایت به تصویب نرسید.

یادآور می‌شود، بند یک این طرح به این شرح زیر است: «بسترسازی از طریق ارائه تسهیلات واگذاری عرصه‌های مناسب شهری به بخش‌های خصوصی، دولتی، عمومی و مردمی به منظور جلب مشارکت ایشان جهت سرمایه‌گذاری در طراحی، احداث و بهره‌برداری از موزه‌های کودکان».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: