کد خبر: 3936768
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۶
ارجونی تشریح کرد:
رئیس سازمان بسیج مداحان کشور با بیان اینکه بسیج فرهنگ گفتمان و ایدئولوژی اصیل در جهان بشریت است، گفت: خدمت بی‌منت بسیج مایه امید جامعه است.

به گزارش ایکنا، یوسف ارجونی، رئیس سازمان بسیج مداحان کشور طی سخنانی در وصف نام و ریشه معنوی بسیج، اظهار کرد: بسیج لشکر حسین مظلوم(ع) در روز عاشورا و رگبار الله‌اکبر، فریاد تکبیرهای چکیده شده از عشق و نماد غیرت و سمبل تعصب در پاسداری از مکتب اسلام است. بسیج فرهنگ گفتمان و ایدئولوژی اصیل در جهان بشریت است که حتی مرز نمی‌شناسد. بسیجی ثبت نام ندارد و بسیجی بودن به ویژگی‌های والای اخلاص، تقوا و مجاهدت در راه خدا بستگی دارد و در یک کلام، بسیجی پیرو ولایت و مزین به نور رهبری است.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور در مورد اقدامات این سازمان در ایام هفته بسیج گفت: اقدامات ما در هفته بسیج به طور کلی شامل برنامه‌های مختلفی است. در اولین روز از هفته بسیج، مراسم قرائت دعای ندبه در تمامی استان‌های کشور برگزار شد. این برنامه در تهران نیز در محل حسینیه شهدای بسیج همراه با سخنرانی حجت‌الاسلام تویسرکانی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفان و مرتضی طاهری، رئیس هیئت‌مدیره خانه مداحان برگزار شد که در این مراسم به تبیین نقش و جایگاه بسیج پرداخته و یاد و خاطره ۹۲ هزار شهید بسیجی گرامی داشته شد.

وی افزود: در حاشیه این مراسم، برنامه بسته‌بندی کمک‌های معیشتی در قالب نهضت کمک مؤمنانه انجام شد که به زودی به دست نیازمندان خواهد رسید. سایر برنامه‌های سازمان بسیج مداحان در طول این هفته نیز به صورت مجازی و بدون جمعیت و همراه با رعایت همه پروتکل‌‎های بهداشتی برگزار خواهد شد.

ارجونی افزود: از دیگر اقدامات سازمان بسیج مداحان، بحث حضور محدود در منازل خانواده معظم شهدای مداح، پیشکسوتان و پیرغلامان اهل بیت(ع) و حضور در مزار شهدای شهرها و استان‌های مختلف است. در آخرین روز هفته بسیج نیز مراسم دعای کمیل مصادف با شب شهادت حضرت فاطمه معصومه(س) اجرا خواهد شد.

وی در مورد برگزاری کارگاه «حماسه فاطمی» نیز اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه‌هایی که قرار است در بستر فضای مجازی انجام شود، ایجاد کارگاهی آموزشی تحت عنوان حماسه فاطمی است که در این کارگاه به تبیین و ترویج موضوع سبک زندگی فاطمی(س) برای مخاطبان پرداخته خواهد شد. این موضوع در سراسر کشور پیگیری خواهد شد؛ چراکه یکی از مطالبات رهبر انقلاب اسلامی از جامعه مداحان، ورود به سبک زندگی اسلامی ــ ایرانی است.

ارجونی در مورد میزان اثربخشی سازمان بسیج در کاهش شیوع ویروس کرونا نیز افزود: در مورد میزان اثربخشی بسیج مستضعفان به‌ویژه در جامعه پزشکی، می‌توان اینگونه بیان کرد که سازمان بسیج با همه توان و امکانات به پای کار آمده که در این زمینه نیز به صورت پایگاه‌محور و محله‌محور اقداماتی را در شناسایی افراد بیمار و خدمات‌رسانی به افراد انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: سازمان بسیج مداحان نیز که به عنوان مجموعه تبلیغی و تبیینی در سطح جامعه خدمات‌رسانی می‌کند، وظیفه دارد تا در کنار دوستان ستایشگر و مداح که همیشه در کف میدان حضور داشتند، به صورت تبلیغی و تبیینی، اثرگذاری خود را به جامعه نشان دهد. یکی از رسالت‌های مهم بسیج مداحان، همکاری با نخبگان ستایشگری، مداحان اثرگذار و شاخص در سطح کشور در تببین و تبلیغ است.

ارجونی در مورد شعار امسال هفته بسیج یعنی «بسیج؛ پیشرو در خدمت و امیدآفرین»، اظهار کرد: با توجه به اینکه بسیج در تمامی عرصه‌ها از زمان شکل‌گیری انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و تاکنون جزء اولین میدان‌دارها بوده است، توانسته تا بالاترین اثرگذاری را در جامعه داشته و خدمتی بی‌منت را ارائه دهد. برای مثال در مجموعه بسیج مداحان، اقدامات فراوانی پس از شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه انجام شده که می‌توان به حضور در مساجد و تکایا برای ضدعفونی کردن محیط، حضور در معابر شهرها، تهیه اقلام بهداشتی مثل ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده، ایجاد پویش‌های متفاوت مثل پویش نذر ماسک و اهدای خون اشاره کرد.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور بیان کرد: خدمت بی‌منت بسیج برای جامعه، امیدآفرین است. اقداماتی همچون راه‌اندازی پویش‌های متفاوت، خدمات‌رسانی در سطح شهرها، شهرستان‌های دورافتاده و روستاها خدماتی هستند که ما نام آن‌ها را خدمات بی‌منت می‌گذاریم و بر خود وظیفه می‌دانیم که با اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای در مورد افزایش امید در دل مردم مؤمن کشورمان، با دشمنانی که قصد القای ناامیدی به جامعه را دارند، مقابله کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: