کد خبر: 3937794
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
حجت‌الاسلام آقاتهرانی در گفت‌وگو با ایکنا:
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر ضرورت کوتاه نیامدن در جنایت ترور شهید فخری‌زاده گفت: نباید اجازه سوء استفاده از حلم و صبر جمهوری اسلامی را به صهیونیست‌ها داد. آنها باید بفهمند که دوران «بزن در رو» گذشته است و اگر در این موضوع تسامح شود، باید منتظر ضربات بیشتر صهیونیست‌ها بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی آقاتهرانی

حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی آقاتهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌و‌گو با ایکنا، درباره ترور شهید فخری‌زاده از سوی صهیونیست‌ها با قرائت آیه «مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا»، شهادت این دانشمند برجسته را به ملت ایران و مدافعان اسلام و انسانیت تسلیت گفت و اظهار کرد: متأسفانه برای به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی انتقام لازم را نگرفتیم و اگر در مورد ترور شهید فخری‌زاده مسامحه کنیم، اتفاقات بدتری خواهد افتاد.


بیشتر بخوانید:


وی افزود:‌ به عنوان یک نماینده کوچک از عزیزان سپاهی و بسیجی با توجه به قدرت دفاعی خوبی که داریم تقاضا دارم که اصلاً کوتاه نیایند. در مقابل صهیونیست‌ها که به هیچ چیزی پایبند نیستند باید با قدرت برخورد کرد تا بفهمند، وگرنه کوتاه آمدن باعث گستاخی بیشتر آنها می‌شود. اینها با خرید یکسری مزدور پا را فراتر از همیشه گذاشته‌اند و مانند ترسوها دست به ترور می زنند و فرار می‌کنند. باید به این ترور به طور جدی واکنش نشان داد و به هیچ وجه کوتاه نیامد و اساساً کوتاه آمدن در برابر آنها اشتباه است.

سوء استفاده صهیونیست‌ها از صبر جمهوری اسلامی

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: اگر در این موضوع تسامح شود باید منتظر ضربات بیشتر صهیونیست‌ها بود. متأسفانه در این میان سازمان ملل به جای اینکه این موضوع را محکوم کند از ایران می‌خواهد که خویشتنداری کند؛ این چه معنایی دارد؟ فکر می‌کنم کوتاه آمدن دیگر جایی ندارد. باید با یک مشت محکم صهیونیست‌هایی مانند نتانیاهو را که در دنیا واقعاً کسی نیستند سر جای خود نشاند تا دیگر نقش شیر را بازی نکنند.

آقا تهرانی با بیان اینکه نباید اجازه سوء استفاده از حلم و صبر جمهوری اسلامی را به صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها داد، گفت: درست است که ما در موضع قدرتیم ولی وقتی طرف مقابل متوجه این صبر نیست باید با آن برخورد کرد. صهیونیست‌ها باید بفهمند که دوران «بزن در رو» گذشته و این‌گونه کارها جایی ندارد. توقع این است که واکنش متقابل انجام شود. شهادت حاج قاسم سلیمانی اقدام کمی نبود و امروز هم این ترور را انجام دادند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس ابراز کرد: اصولاً صهیونیست‌ها از علم و رشد مردم می‌ترسند و می‌خواهند دنیا را به جهل بکشانند و از ناآگاهی دیگران سوء استفاده کنند. لذا نباید چنین میدان و فرصتی به آنها داد. ملت ما ملت جنگ و شهادت است و به شهادت افتخار می‌کند اما باید درس لازم را به صهیونیست‌ها داد تا بدانند کسی نیستند.

همه نهادها با جدیت وارد عرصه تقابل شوند

آقاتهرانی تصریح کرد: وزارت خارجه باید دست از کوتاهی بردارد و از نظر دیپلماتیک به طور جدی وارد عمل شود. همچنین قوه قضائیه و حجت‌الاسلام رئیسی باید از منظر حقوقی به این ترور بپردازند. نیروهای سپاه و بسیج نیز لازم است که هر کدام به نوبه خود وظیفه‌شان را انجام دهند و محکم برخورد کنند تا عده‌ای به راحتی نتوانند امنیت کشور را زیر سؤال ببرند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان اظهار کرد: هیچ جای دنیا امنیت ایران را ندارد و به رغم مشکلات و گرفتاری‌های مختلف، امنیت کشور در رأس بوده و باید حفظ شود و بدین منظور باید به دشمن ضرب شستی جدی نشان داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: