کد خبر: 3966394
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹
جان کلام/ استاد حسین انصاریان:
مار و عقرب، پرندگان، دریا و صحرا، معادن طلا و نقره و ... همه نعمت است، این مجموعه، دنیا را تشکیل داده است و اگر رشته وجود هر نعمتی را قطع کنید به این دنیا ضرر می‌خورد. یکی از مسائلی که بشر را به دغدغه انداخته انقراض نسل برخی از حیوانات است؛ چراکه هر نوع از آنها برای حیات انسان در کره زمین نقش دارند و کل دنیا نعمت است.

به گزارش ایکنا، استاد حسین انصاریان، مفسّر و خطیب توانای حوزه علمیه دارای تألیفات متعدد در زمینه‌های اخلاقی و تربیتی و آشنایی با سیره اهل بیت(ع) دارد. به همین مناسبت درس‌گفتارهای کوتاه اخلاقی از وی در ایام ماه رمضان منتشر می‌شود.

مار و عقرب دنیا نعمت است، پرندگانش هم نعمت‌اند، دریاها و صحراها هم نعمت‌اند! معادن طلا و نقره نعمت‌اند، تمام درختان نعمت‌اند، حتی جاده‌های در کویر و کوهستان نیز نعمت‌اند...

این مجموعه، دنیا را تشکیل داده است و اگر رشته وجود هر نعمتی را قطع کنید به این دنیا ضرر می‌خورد. الان هم می‌شنوید که یکی از مسائلی که بشر را به دغدغه انداخته است، انقراض نسل برخی از حیوانات است؛ چرا؟ چون الان عالمانه فهمیده‌اند که هر نوع از حیوانات جنگلی، صحرایی، کویری و دریایی برای حیات انسان در کره زمین نقش دارند. کل این دنیا نعمت است و باید قدر آن را شناخت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: